Grundzāliešiem būs iespēja satikt pieprasīto ārstu Beķeri

Nākamajā piektdienā, 12. oktobrī, pulksten 18 Grundzāles pagasta kultūras nama zālē  ar iedzīvotājiem tiksies fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts Uģis Beķeris, kurš iepazīstinās ar muguras sāpju, locītavu sāpju neķirurģisku ārstēšanu, dažādu traumu rehabilitāciju. Pasākums ikvienam iedzīvotājam būs bez maksas.

Latvijā pazīstamais un pieprasītais ārsts U. Beķeris šobrīd strādā savā ārsta praksē, māca medicīnisko teipošanu kā vienu no nemedikamentozām metodēm dažādu sāpju mazināšanai muskuļos un locītavās, lasa lekcijas Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Farmaceitu biedrības, Rīgas Stradiņa Universitātē un Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” ārstu tālākizglītības semināros.

U. Beķeris jau marta otrajā pusē ar iedzīvotājiem tikās Smiltenes pilsētas kultūras centra kinozālē, kur visiem interesentiem nemaz nepietika vietas. 

“Pieprasījums pēc šī ārsta pakalpojumiem ir ļoti liels, un pēc viņa viesošanās Smiltenē ne viens vien vietējais iedzīvotājs ir braucis uz Rīgu saņemt konsultācijas un pakalpojumus. Uģis Beķeris ir palīdzējis daudziem, viņš ārstē arī mūsu sportistus. Arī laukos ir pieprasījums tieši pēc šī ārsta, taču ne visiem cilvēkiem ir viegli izbraukāt uz Smilteni, kur vēl aizbraukt līdz Rīgai. Tāpēc šoreiz Smiltenes novada domes īstenotā projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā”  ietvaros rīkosim tikšanos Grundzāles kultūras namā, dodot iespēju lauku iedzīvotājiem satikties un aprunāties par sev svarīgo veselības jomā,” laikrakstam stāsta Smiltenes novada Sociāla dienesta sociālā darbiniece Anita Šteinberga.

Sociālā darbiniece atklāj, ka arī turpmāk projekta ietvaros iedzīvotājiem tiks piedāvātas dažādas interesantas un saistošas tikšanās. Septembrī Palsmanes pagastā jau notika mūzikas terapijas nodarbība smiltenietes Liesmas Lores vadībā. 26. oktobrī tāda pati nodarbība plānota Grundzālē.

Mūzikas terapija ir mūzikas zinātnisks pielietojums terapeitiskiem mērķiem, mūzikas un tās izteiksmes līdzekļu (skaņas, ritma, melodijas un harmonijas, dinamikas) izmantošana mūzikas terapeita, klienta un pacienta individuālajā vai grupas attiecību procesā.

“Mūzikas terapija lieliski palīdz atgūties pēc dažādām fiziskām vai psihiskām traumām, ķirurģiskām operācijām, insulta sekām, kā arī vēža slimniekiem pirms un pēc operācijām, ķīmijterapijām. Pieaugušajiem, kuriem nav izteiktu veselības traucējumu, bet ir vēlme vairāk izzināt un saprast sevi, mūzikas terapijas pieredze gan individuāli, gan grupā dod fantastisku iespēju atklāt sevī neredzēto, nedzirdēto, vēl neizzināto un izlaist brīvībā sakrājušos neaptvertos talantus, spējas, emocijas un dvēseles spēku,” teic A. Šteinberga.

Novados