Iedzīvotāji izmanto iespēju konsultācijas Valsts ieņēmumu dienestā saņemt klātienē

Pirmdienās un ceturtdienās Valkas un Smiltenes Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Valkā, Rīgas ielā 25, un Smiltenē, Dārza ielā 3, apmeklētājus klātienē pieņem Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti.

Valkas Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Baiba Vorobjeva informē, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) speciāliste apmeklētājus pieņem bez iepriekšēja pieraksta, tāpēc jārēķinās, ka kādu laiku būs jāgaida rindā. Lielākoties iedzīvotāji VID joprojām iesniedz ienākumu deklarācijas par pārmaksāto nodokļu atgūšanu, skaidro, kāpēc ir izveidojies nodokļu parāds, kādi nodokļi jāmaksā, ja pārdots nekustamais īpašums, un citi. Pie VID speciālista ierodas arī pensionāri, kuri saņem Igaunijas valsts pensiju, un likums viņiem paredz iesniegt ienākumu deklarāciju.

B. Vorobjeva secina, ka pieņemšanas dienās VID speciālistu apmeklē vismaz 20 cilvēki. Vadītāja atgādina, ka pēc “Covid-19” pirmā viļņa ierobežojumu daļējas atcelšanas VID klientu apkalpošanu klātienē pakāpeniski atsāka jau kopš jūnija.

Lai saņemtu Smiltenes Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra pašvaldības un valsts pakalpojumus klātienē, iedzīvotājiem ir iepriekš jāpierakstās, zvanot uz tālruni 64707588 vai 20022348.

“Iedzīvotāji, piesakoties pie Valsts ieņēmumu dienesta speciālista, tiek piereģistrēti īpašās reģistrācijas lapās. Viņiem tiek noteikts un paziņots konkrēts apmeklējuma laiks, lai nenotiktu cilvēku drūzmēšanās,” informē Smiltenes novada domes lietvede Ilze Oginska.

Apmeklējot VID klientu apkalpošanas vietas, iedzīvotājiem jābūt piesardzīgiem un atbildīgiem, kā arī jāievēro visi valstī noteiktie piesardzības noteikumi – no citiem cilvēkiem jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas. Gadījumā, ja cilvēks slikti jūtas, jūtot elpceļu slimības pazīmes, būtu ieteicams atlikt VID apmeklējumu, kā arī nenākt, ja noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingrā izolācija.
B. Vorobjeva atgādina, ka iedzīvotāji visus VID pakalpojumus var saņemt elektroniski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Tāpat VID konsultācijas var saņemt, zvanot uz konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdodot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Svarīgi zināt, ka, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

uzziņai

VID speciālista pieņemšanas laiki Valkā, Rīgas ielā 25:

  • pirmdienās no pulksten 8.30 līdz 12 un no 12.30 līdz 18
  • ceturtdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 12.30 līdz 17

VID speciālista pieņemšanas laiki Smiltenē, Dārza ielā 3:

  • pirmdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 12.30 līdz 18
  • ceturtdienās no pulksten 8 līdz 12 un no 12.30 līdz 17


Novados