Ieklāj betonu gājēju tiltam pāri Varžupītei 2

Otrdien topošajā dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā notika jaunā gājēju tilta pamatnes ieklāšanas darbi. Tilts izbūvēts pāri Varžupītei un simboliski savieno ne tikai Valku un Valgu, bet arī Latviju un Igauniju.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka betonēšanas darbiem kopumā bija nepieciešami 14 kubikmetri betona.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka kopīgā centra izbūves darbi jāpabeidz līdz oktobra beigām. Būvdarbus veic igauņu būvkompānija AS “TREV-2”. Uz jaunā gājēju tilta tiks uzstādītas arī simboliskas šūpoles. Šūpojoties vienlaicīgi varēs pabūt gan Latvijā, gan Igaunijā. Lai tās uzstādītu, līdzekļus vāca Valkas Rotari klubs vienā no pēdējiem Lielajiem labdarības robežtirgiem. Diemžēl pandēmijas dēļ šogad robežtirgus nenotika.

Būvdarbiem strauji virzoties uz priekšu, daļa valcēniešu ir nemierā ar pašlaik redzamo ainu. Daļa uzskata, ka kopīgais centrs atgādina betona kluci, jo pirms būvdarbu uzsākšanas tika nocirsti daudzi koki un košumkrūmi. Vietējie uzsver, ka Valkas pilsētas skaistums slēpjas dabā, bet notiekošo būvdarbu dēļ ir nopostīta būtiska daļa vietējā skaistuma. Taču ir arī tādi, kas atbalsta būvdarbus, uzsverot, ka pirms tam šī pilsētas teritorija izskatījās bēdīgi izdrupušo ietvju un ielu dēļ.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Visā būve milzīgs feiks, tās šupoles, ja reāli būs uz paša tilta, traucēs staigāt un beigās tos noņems.
Kas traucēja izveidot reālās izmērā, blakus, ar stikla grīdu virs upes? Lai reāli būt abās valstīs.
Naudas atmazgāšana un nekas vairāk.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.16 18:55

bezugunsnavdumu

Pat skeita parka no betona. Lai vairāk zilumu dabūt? Atgādina padumiju, kad visu no betona un dzelzs trubām.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.16 18:56

Novados