Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespēja atbrīvoties no nolietotas sadzīves elektrotehnikas

Visu septembri iedzīvotāji SIA “ZAAO” izveidotajos 20 EKO laukumos var nodot neizjauktu nolietotu dažāda izmēra sadzīves elektrotehniku. Šāda iespēja ir arī Valkas, Smiltenes un Strenču novada iedzīvotājiem.

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane  stāsta, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizācija organizē nolietotās elektrotehnikas vākšanas akciju “Sper EKO soli”. Nododot nevajadzīgo un savu laiku nokalpojušo elektrotehniku, ir iespēja piedalīties balvu izlozē. Starp akcijas dalībniekiem izlozēs trīs grīdas tīrīšanas robotus.

EKO laukumos pārstrādei pieņem televizorus, ledusskapjus, tējkannas, trauku mazgājamās mašīnas, plītis, matu žāvētājus, gludekļus, mobilos tālruņus, pulksteņus, putekļu sūcējus, mikserus, tosterus un citas ierīces, kas darbinātas ar elektrību vai baterijām. 

Z. Leimane uzsver, ka nolietotā elektrotehnika ir vērtīga otrreizējā izejviela jaunu preču ražošanai. Turklāt nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas satur cilvēkiem un dabai kaitīgas vielas, tāpēc tās nedrīkst nonākt dabā un tās nav atļauts ievietot sadzīves atkritumu konteineros.

Eko laukumu adreses un darba laiki

Valkā, Austras ielā 10:
no otrdienas līdz piektdienai – no pulksten 9 līdz 13 un no 14 līdz 19
sestdienās – no pulksten 9 līdz 13
pirmdienās un svētdienās – brīvs

Smiltenē, Limbažu ielā 8:

pirmdienās un ceturtdienās – no pulksten 10 līdz 19
trešdienās un svētdienās – brīvs
ceturtdienās un piektdienās – no pulksten 10 līdz 19
sestdienās – no pulksten 12 līdz 16

Strenčos, Valkas iela 1A:
pirmdienās un otrdienās no pulksten 9 līdz 15
trešdienās un svētdienās – brīvs
ceturtdienās – no pulksten 12 līdz 19
piektdienās – no pulksten 11 līdz 18
sestdienās – no pulksten 10 līdz 14

Novados