Iespēja pieteikties lekcijām ar meistarklasi “Grezno un smalko audumu attīstība un izgatavošana Vidzemes muižās un mājsaimniecībās”

Smiltenes novada muzejā Mēru muižā sestdien, 15. jūnijā, notiks lekciju kurss “Grezno un smalko audumu attīstība un izgatavošana Vidzemes muižās un mājsaimniecībās”, kurā interesentiem būs iespējams piedalīties lekcijās ar meistarklasi.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa informē, ka lekciju kurss norisināsies projekta “Dekoratīvo audumu aušanas tradīcijas nostiprināšana” aktivitāšu ietvaros ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Vid­zemes kultūras programmai. Tā mērķis ir saglabāt Vidzemes novadam raksturīgas vērtības un tradīcijas.

Dienas programma Mēru muižā plānota šāda: pulksten 10 materiālu saderība un kompozīcija lietišķajā mākslā, pasniedzēja Dagmāra Prīberga; pulksten 11 smalko un grezno audumu aušanas tehnisko risinājumu iespējas, materiālu izvēle mūsdienās, pasniedzējs Māris Maniņš; pulksten 12 meistarklases, kā arī izstādes “Putni krāsā un kompozīcijā” apskate kopā ar Dagmāru Prībergu; pulksten 13 pusdienas; pulksten 14 smalko un grezno audumu aušanas vēsture Vidzemē, pasniedzēja Anete Karlsone; no pulksten 15 līdz 16 turpināsies meistarklases un sarunas ar meistariem, pasniedzējiem.

Pieteikšanās, sūtot e-pastu uz [email protected]. Papildu informāciju var iegūt, zvanot uz tālruni 25455507.

20190611-1031-grezno-un-smalko.jpg

Novados