In Memoriam - Smiltenes tehnikuma grāmatvede Genovefa Logina

Naktī no 1. uz 2. augustu mūžības ceļos devusies Smiltenes tehnikuma ilggadējā grāmatvede Genovefa Logina – mūsu sirsnīgā, izpalīdzīgā, neatlaidīgā un sīkstā Geņa. Cilvēki bieži gāja pie viņas pēc padoma, jo zināja, ka var uzticēties. Uz viņu varēja paļauties. 

Genovefa prata bez žēlošanās pieņemt dzīves izaicinājumus un arī grūtībās pateikties par labo, kas dots.

Kolēģu atmiņās viņa vienmēr paliks kā enerģiska un apsviedīga, tieša, prasīga pret sevi un apkārtējiem. “Laikam jau esmu cīnītāja,” atzina viņa pati. Ne velti Zemkopības ministrijas Izglītības un zinātnes departamenta direktors Pēteris Lībietis laikā, kad vairāki Latvijas tehnikumi pārvērsti par SIA, teicis: “Kamēr Smiltenes tehnikumā būs Geņa, tur SIA neizveidosim!” Tā arī bija.  

Genovefa ļoti mīlēja savu dzimto Latgali, ko sauca par miera ostu, kur brauca atgūt enerģiju, padziedāt jestrās latgaliešu dziesmas, lai pēc tam var atkal atgriezties tehnikumā un strādāt.

Geņa no visas sirds priecājās par tehnikuma izaugsmi. Stāstīja jaunajiem par laiku, kad skolai nepiederēja pat krēsls, uz kura viņa pati sēdēja, un arī par periodu, kad uz banku pēc algām braukts ar kartupeļu maisiem.

Par pasaulē vissvarīgāko viņa uzskatīja mīlestību un labestību. To Genovefa vairāk par visu vēlējās dāvāt saviem mīļajiem un piedzīvot pati. 

“Kad vakaram tavam neaust vairs rīts, 

Kad mūžības gājiens tev iezvanīts,

Tava dvēsele brīva mūžībā iet…”

(B. Senkēviča)

Izsakām visdziļāko līdzjūtību visiem Genovefas Loginas tuviniekiem un draugiem.

Kolēģi Smiltenes tehnikumā

Novados