Izveidots stends, lai reprezentētu Valkas novada labumus

Aizvadītajā nedēļā sociālajos tīklos parādījās informācija, ka Valkas Tūrisma informācijas birojā (TIB) ir iekārtots Valkas novada mājražotāju stends.

Idejas īstenotājs – Valkas novada domes kooperācijas un lauku tūrisma speciālists Gvido Sīka ‒ atklāj, ka ideja par šāda stenda nepieciešamību radusies, vēl pirms viņš uzsācis darbu novadā. Stends pie amatnieka Jura Ganiņa pēc Valkas TIB pasūtījuma un idejām tika izgatavots jau pagājušajā gadā, kad Valkas TIB reprezentēt novadu ar vietējo mājražotāju produkciju pēc Valgas pašvaldības aicinājuma devās uz tūrisma izstādi Somijā. “Pēc izstādes sapratām, ka šāds stends būtu noderīgs arī tepat uz vietas Tūrisma informācijas birojā. Šogad bijām plānojuši ar stendu doties un piedalīties – reprezentēt un tirgoties ar Valkas novada mājražotāju produkciju dažādos pilsētu svētkos un tamlīdzīgos pasākumos. Taču, ņemot vērā šī gada situāciju, to nācās atlikt. Tomēr tas mums devis laiku pamatīgāk sagatavoties nākamajam gadam,” tā G. Sīka. Vienoties ar mājražotājiem par savas produkcijas izvietošanu stendā neesot bijis grūti, bet laikietilpīgs izrādījies preču atgādāšanas process. Šobrīd Valkas TIB mājražotāju stendā ir Danas Purviņas, kas dzīvo Kārķos, “Dabas rotas” – auskari, kaklarotas un rokassprādzes. Lienes Polakenas darinājumi – auskari un gurnu somas. Rokdarbnieces Ārijas Tomiņas austās tautiskās jostas, saunas dvielīši un galdauti. Kā arī Emi smukumlietas. Tuvojoties vasaras beigām, rudens sākumam, plānots, ka stendā būs arī vietējais medus, ābolu un cidoniju sula un citi našķi. 

Lai arī plaukti jau šobrīd izskatās bagātīgi, G. Sīka aicina mājražotājus būt drosmīgiem un pieteikt savu produkciju izstādīšanai stendā, rakstot uz [email protected].   

G. Sīkas uzraudzībā un gādībā šovasar ir aizvadīti arī divi velobraucieni – pirmais notika Kārķu pagastā, bet otrais Vijciema pagastā. Plānots noorganizēt vēl trīs braucienus – augusta vidū, augusta beigās un septembrī. Lai gan šobrīd notiek gatavošanās – izpētes darbi, kuros pagastos augustā notiks velobraucieni, ir zināms, ka septembrī visi interesenti aicināti piedalīties izbraucienā pa Valkas pilsētu. Maršruti tiek veidoti tā, lai tie ir piemēroti visai ģimenei, lai arī paši mazākie var piedalīties un iepazīt Valkas novadu citādāk.

Novados