Jauktos korus aicina piedalīties Latviešu – igauņu dziesmu dienā Valkā

Jauktos korus no visas Latvijas aicina pieteikties uz Latviešu – igauņu dziesmu dienu 1. jūnijā Valkā un Valgā (Igaunija). Svinot Jāņa Cimzes 205 gadu jubileju, gaidāms krāšņs un netradicionāls latviešu un igauņu jaukto koru pasākumu "Kroņu pinējs".

Pieteikšanās dziesmu dienai norisinās līdz 2019. gada 28. februārim. Organizē Valkas novada dome sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Pieteikšanās ŠEIT.

Šogad aprit 205 gadi, kopš Vidzemes draudzes skolotāju semināra ilggadējā direktora, pirmā latviešu tautas dziesmu melodiju krājēja un apdarinātāja, koru mūzikas pamatlicēja Latvijas kultūrnācijas veidotāja Jāņa Cimzes dzimšanas, kas apritēs 3. jūlijā.

Jaukto koru latviešu – igauņu dziesmu dienas mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību caur muzikālām un radošām aktivitātēm.

Latviešu kultūrā gan pagātnē, gan mūsdienās īpašu lomu ieņem tautasdziesmas. Sauktas arī par spēka dziesmām, mūsu senči tās dziedāja, darot darbus, svinot svētkus, baltā un nebaltā brīdī. Jaukto koru latviešu – igauņu dziesmu dienā “Kroņu pinējs” ikviens jauktais koris aicināts izdziedāt trīs sev tuvas un nozīmīgas tautasdziesmas.

20190118-1537-afisa-123-mazs-mazs.jpg

Novados