Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā autobusu pieturvieta Valkā, Lauktehnikas rajonā, ļauj paslēpties no saules un lietus 2

Gaidot Valkas pilsētas autobusu, pasažieri, kuri dzīvo Lauktehnikas rajonā,  izmanto šovasar uzstādītās autobusa pieturas ērtības – sēž zem jumta, tā sevi pasargājot no karstās saules vai lietus gāzēm.

“Ziemeļlatvija” vairākkārt ir rakstījusi par šīs pieturas nepilnībām. Proti, ilgu laiku pasažieriem bija jālavierē starp milzīgu peļķi un dubļiem, lai iekāptu vai izkāptu no autobusa. Novada dome šo nejēdzību novērsa, sākotnēji bedres aizberot un pēc tam noasfaltējot. Šovasar ir sperts solis uz priekšu – ražošanas uzņēmums SIA “PEPI RER” sadarbībā ar ceļu būves firmu SIA “Limbažu ceļi” ir uzstādījis jaunu pieturu.

“Uzņēmuma dāvana vietējiem iedzīvotājiem. Esam par sakoptu vidi,” sociālajos tīklos savā profilā raksta SIA “PEPI RER”.

Vakar “Ziemeļlatvija” jaunajā pieturā sastapa divu meitiņu mammu Kristīni Špiņovu, kura kopā ar atvasēm gaidīja autobusu, lai aizbrauktu uz pilsētas centru. Sieviete ar ģimeni vienā no Lauktehnikas daudzdzīvokļu mājām dzīvo neilgi. Pirms jaunās pieturas uzstādīšanas pasažieri autobusu gaidīja, kā saka Kristīne, pieturā bez nekā. Soliņš bija uzstādīts uz “plikas” zemes un lietus laikā nācās stāvēt dubļos. Sieviete priecājas par jauno pieturu, vienīgi gribētos, lai pie tās atrastos arī atkritumu urna, jo tad reizēm nemētātos papīri un izsmēķi. Valcēniete stāsta, ka bieži izmanto pilsētas autobusa pakalpojumus, tikai gribētos, lai tas kursētu vēl biežāk. Vēl viena jaunās sievietes vēlme ir, lai daudzdzīvokļu mājas pagalmā bērniem izveidotu rotaļlaukumu, jo pašlaik ir tikai divas šūpoles, slidkalniņš, bet smilškastes vietā – nenosakāma izmēra bedre. Bērniem pagalmā neesot īsti, ko darīt un kur rotaļāties. Pirms tam, dzīvojot pilsētas centrā, bērni varēja laiku pavadīt rotaļlaukumos. Kristīne novērojusi, ka Lauktehnikas mājās dzīvo daudz ģimeņu ar bērniem un tas būtu labi, ja tiktu padomāts par vismaz viena rotaļlaukuma labiekārtošanu.

“Dzīvot te ir labi – kluss, mierīgs, svaigs gaiss. Kā laukos!” saka Kristīne.

Komentāri 2

duksis4x4

Žēl tikai, ka pilsētas autobusam nav apgriešanās laukuma.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.16 21:30

bezugunsnavdumu

Kam cilvēkiem, kuriem gribās visu kā laukos, apgriešānas laukums. Brīnums ka dubļi traucēja.

Raksta nosaukumu gan vajadzētu - jauna pieturvieta, kuru izdemolēt vietējiem huligāniem. Vajadzēja no metāla, kā Valkā iebraucot no Valmieras puses.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.17 18:49

Novados