Jauni slimības gadījumi Smiltenes, Valkas un Strenču novados

Pēdējo 14 dienu laikā jauni saslimšanas gadījumi ar «Covid-19» konstatēti Smiltenes, Valkas un Strenču novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija. Lielākais reģistrēto gadījumu skaits divu nedēļu laikā ir Smiltenes novadā, infekcija apstiprināta sešiem cilvēkiem, Valkas novadā – trīs, bet Strenču novadā – vienai personai.

Pēdējās nedēļas laikā «Covid-19» infekcija turpina strauji izplatīties sabiedrībā. Pirmdienas, 26. oktobra, pēcpusdienā preses brīfingā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs informēja, ka visvairāk, 39 procenti no visiem gadījumiem, inficēšanās ar «Covid-19» notiek mājsaimniecībās. Otra lielākā izplatība, 27 procenti, – darbavietās. SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors preses konferencē vērsās pie darba devējiem, aicinot tos izdarīt visu iespējamo epidemioloģiskajā un sanitārajā jomā, lai uzņēmumu un iestāžu darbinieki varētu turpināt darbu un justos droši. 

Attiecībā uz «Covid-19» izplatību mazinājusies izglītības iestāžu loma (21 procents), ko J. Perevoščikovs izskaidro ar skolēnu rudens brīvlaiku. Nākamais riska faktors – ārstniecības iestādes, to īpatsvars ir pieci procenti. Ārstniecības iestādēs koronavīrusa izraisītu infekciju konstatē gan personālam, gan pacientiem. Joprojām Latvijā infekcijas izplatīšanās turpinās koru dalībnieku vidū un reliģiskās organizācijās. 

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, J. Perevoščikovs atzina, ka slimība izplatās, jo ne visi nopietni uztver situāciju un riskus. Esošie ierobežojumi ir pietiekami, lai samazinātu infekcijas izplatīšanos, pie nosacījuma, ja cilvēki ievēros divu metru distanci, personīgo higiēnu un ar saslimšanas simptomiem neapmeklēs darbavietu.

Ar jaunākajiem saslimšanas gadījumiem ik dienu var iepazīties SPKC mājaslapā. SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja laikrakstam pastāstīja, ka atšķirībā no pavasara perioda šobrīd «Covid-19» infekcijas izplatības kartē ir trīs sadaļas. Pirmā atspoguļo pēdējo 14 dienu kumulatīvo saslimstību novados, otrajā rādītājs atspoguļo kopējo personu skaitu katrā novadā, kurām visā reģistrācijas periodā konstatēta «Covid-19» infekcija. Šajā kartē atspoguļoti visi gadījumi, tajā skaitā iekļautas arī izveseļojušās un mirušās personas. Savukārt trešā redzams kopējais relatīvais reģistrēto saslimšanas gadījumu skaits uz simts tūkstošiem iedzīvotāju.

Novados