Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jērcēnu pagasta diena "Ne pūku, ne spalvu" aicina izbaudīt un piedzīvot jau šo sestdien

Jērcēnu pagasta diena "Ne pūku, ne spalvu" notiks šīs nedēļas sestdienā, 8. septembrī Jērcēnmuižā, Jērcēnu pagastā, kur  19. gs. otrajā pusē dzīvoja kaislīgais mednieks un ornitologs barons Adalberts fon Krīdeners. Viss sāksies plkst. 10.00, kad dalībnieki kopā ar DAP vides inspektoru Jāni Pērli aicināti doties aptuveni 2 stundu garā dabas ekspedīcijā (~10 km ar kājām) uz Sedas purvu pa barona Krīdenera medību takām, lai vērotu dzīvniekus un putnus, paši piedalītos bebru dambja jaukšanā, iepazītu dzīvnieku pēdas u.c. interesantas lietas dabā. Pēc atgriešanās no ekspedīcijas, plkst. 13.00 Jērcēnmuižā varēs baudīt kopīgas pusdienas – uz ugunskura vārītu muižas zupu.

Jērcēnmuižā un muižas parkā dažādu vecumu apmeklētājiem visas dienas garumā būs iespēja piedalīties  aktīvās nodarbēs –  šaušanā ar loku,  šaušanas sacensībās ar pneimatiskajiem ieročiem, pužļu likšanā, putnu atpazīšanas konkursā, izzinošās spēlēs un radošās darbnīcās sadarbībā ar DAP dabas izglītības centru “Vecupītes”.

Plkst. 14.00 sāksies reģionālā gardēžu ceļa “Taste HansEATica” meistarklase “Krīdenera ķēķis” – medījumu gatavošana pēc senām receptēm šefpavāra Māra Jansona vadībā. Ēdiena gatavošanas laikā interesentiem būs iespēja uzzināt medījumu gatavošanas noslēpumus un mednieku stāstus. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja nogaršot meža pīļu zupu, grilētu stirnu un stirnas veltnīšus.

Svētku dienā būs atvērts Mednieku nams, kurā būs iespēja aplūkot dzīvnieku izbāžņu un medību trofeju kolekciju, piedalīties putnu atpazīšanas konkursā. Savukārt Jērcēnmuižas gides Ilvijas Ķimses vadībā varēs iepazīt Jērcēnmuižu un uzzināt vairāk par barona Adalberta fon Krīdenera dzīvi – laikā, kad viņš dzīvoja Jērcēnmuižā. Plkst. 17.00 muižā interesentiem būs iespēja klausīties vēstures ekspertes Indras Vīlisteres stāstījumā par medību tradīcijām Vidzemē un ar to saistīto kulinārijas vēsturi. Domājam par Jērcēnmuižas vēstures saglabāšanu nākamajām paaudzēm, tāpēc tapšanas stadijā ir Jērcēnmuižas kungu mājas maketa miniatūra, ko 3D digitālā formātā prezentēs tā autore Santa Paegle. Sagaidāmas arī citas aktivitātes un interesantas nodarbes. Izsalkušajiem apmeklētājiem būs iespēja iegādāties maltīti mednieku gaumē un dzērienus možumam un atslābināšanai, bet senas un jautras melodijas visiem spēlēs trio “Pif Paf”.

Novados