Kā iepirkties, neejot uz veikalu? Izveidots produktu saraksts, kurus iespējams iegādāties Valkas novadā ar piegādi 1

Lai atbalstītu vietējos mājražotājus, Valkas novada Tūrisma un informācijas birojs (TIB) izveidojis publiski pieejamu sarakstu, norādot tās Valkas novada saimniecības, mājražotājus un uzņēmumus, kas piedāvā savu produkciju (pārtikas preces, dārzeņus, medu, sēklas un stādus, un citas lietas) iegādei uz vietas vai ar piegādi.

Produkciju iespējams iegādāties, sazinoties ar sarakstā norādītajām kontaktpersonām.

Valkas TIB vadītāja Diāna Aņina uzsver, ka saraksts tiks papildināts, piemēram, interesi izrādījuši vairāki mājražotāji, kuri informāciju par savu piedāvājumu varētu iesniegt šonedēļ. Var pieteikties arī citi novada uzņēmumi, mājražotāji un saimniecības, kuriem ir, ko piedāvāt pircējiem.

Informāciju par vietējo ražotāju piedāvājumu apkopo Valkas TIB kooperācijas un lauku tūrisma speciālists Gvido Sīka. Interesenti ar viņu var sazināties pa tālruni 29237808 vai e-pastu [email protected]. Savukārt sarakstu pilnībā (arī ar sēklu un stādu piedāvājumu) var izpētīt ŠEIT.

Diāna Aņina uzsver, ka šajā laikā uzņēmējiem nesokas viegli, savukārt iedzīvotāji izvairās no veikalu apmeklējuma, lai pēc iespējas mazāk būtu saskare ar citiem cilvēkiem. “Šāds saraksts ir veids, kā abpusēji palīdzēt viens otram un atbalstīt mājražotājus, kuri ražo dabīgu vietējo produkciju  un varbūt pat pieved to uz pircēja mājām, bet, ja tādu iespēju nav, tad pircējs var sarunāt  laiku, kad aizbraukt pakaļ uz saimniecību brīdī, kad tur nav citu cilvēku,” stāsta Diāna Aņina.
Valkas TIB arī atgādina pirkšanas un pārdošanas procesā visiem būt atbildīgiem un ievērot visas
piesardzības un higiēnas prasības. 

Sarakstā iekļauts arī Ērģemes pagasta individuālā komersanta (IK) “Āres 99” piedāvājums – pašu cepta saldskābmaize, rudzu maize un kūpinājumi (gaļa un desas). IK “Āres 99” cilvēkiem vairāk zināms nevis ar mājražošanu, bet  ar citu darbības veidu – bijušajā Omuļu muižas brūža ēkā atvērto viesu namu “Ausmas”, kurā šobrīd ir klusums. Viesu uzņemšana un ēdināšana bija IK “Āres 99” pamatnodarbe, taču ārkārtas situācija ieviesusi izmaiņas uzņēmējdarbībā.

“Runājot par viesu uzņemšanu, šobrīd esam nulles pozīcijā. Gaidām, kad tirgus atdzīvosies,  jo gan jau vīruss pierims un dzīve ieies atpakaļ sliedēs, bet tikmēr pārorientējamies uz mājražošanu,” stāsta saimniece Ilze Leicāne.

Maizes cepšana un gaļas kūpināšana viņai nav nekas jauns, jau agrāk šos pārtikas produktus iegādājušies viesu nama “Ausmas” klienti. “Gatavojam to, ko ēdam paši, un nelielos apjomos piedāvājam arī citiem. Cenšamies, lai produkcija būtu kvalitatīva,” stāsta Ilze Leicāne. 

Maizes cepšanai milti tiek iepirkti Latgalē, zemnieku saimniecībā “Kotiņi”, savukārt pēc cūkgaļas ceļš tiek mērots uz zemnieku saimniecību “Dimzas” Krimuldas novadā. Ilze Leicāne uzsver, ka viņai galvenais ir produkcijas kvalitāte, tālab arī maizes cepšanai un gaļas kūpināšanai izejvielas ir pārbaudītas un labas, taču pircējam jārēķinās, ka gluži zema šādas maizītes un kūpinājumu cena nebūs. 

Savus ražojumus IK “Āres 99” plāno reizi nedēļā piegādāt līdz Valkai, ja būs pasūtījumi. Attiecībā uz kūpinājumiem nākamais pievedums būs pēc Lieldienām, bet maizi gan var pasūtīt jau šās nedēļas sākumā, lai klienti to saņemtu šo ceturtdien vai piektdien.

20200407-1538-tabula-mazs.jpg

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Neapskaužu zemniekus. Vazāsies visādi skopuļi, kuriem vienreizlietojamus cimdus nenopirkt, pa majām, vedīs slimību.

Kāda vaina nākt veikalā? Cimdi, pilnas sejas nosegšanas maska, vienreizlietojamais kombinezons, un neka nebūs.

pirms gada, 2020.04.07 16:05

Novados