Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāda ir šī tūrisma sezona Smiltenes novadā?

Trīs vasaras mēneši – tieši tik īsa ir aktīvā tūrisma sezona Latvijā. Nepatstāvīgo laikapstākļu dēļ tā ir arī neprognozējama. “Ziemeļlatvija” devās uz Smiltenes novada Tūrisma informācijas centru, lai noskaidrotu, kā tūrisma sezonu ietekmē laikapstākļi, kas šovasar ir ne tikai lutinājuši, bet arī krietni ātrāk likuši meklēt siltākas drēbes.

“Oficiāli tūrisma sezona sākas ar jūniju, kad arī strādājam ar pagarinātu darba laiku – Tūrisma informācijas centrs ir atvērts arī svētdienās. Jāteic, ka šogad maijs bija ļoti aktīvs, jo lutināja ar siltu laiku līdzīgi kā pērn, bet tad cilvēki ar to nebija rēķinājušies un atvaļinājumu plānoja vēlāk. Bet, ja paskatāmies apkopotos statistikas datus, nevis tikai balstāmies uz savām sajūtām, tad Smiltenes novada TIC šosezon apmeklētāju skaits ir palielinājies. Ja salīdzina ar 2018. gadu, tad maijā tie bija par 11 % vairāk, savukārt jūnijā un jūlijā par 17 % cilvēku,” stāsta Smiltenes novada TIC vadītājs Modris Apsītis.

Laikraksta “Ziemeļlatvija” 13. augusta numurā lasiet, no kurienes tūristi ierodas Smiltene un, kas viņus visvairāk te interesē. Tāpat arī uzziniet, ko Smiltenes novada TIC vēlas uzzināt vietējie iedzīvotāji.


Novados