Kāda uzņēmuma darbiniekam Smiltenē konstatēta saslimšana ar “Covid-19”

Laikraksts “Ziemeļlatvija” ceturtdien, 23. aprīlī, saņēma informācija, ka Smiltenē kāda uzņēmuma darbiniekam konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu. Uzņēmuma vadība laikrakstam šo faktu apstiprina, bet par apmelojumu sauc vēstulē minēto par dezinfekcijas neveikšanu darbavietā. Lai nevairotu baumas, uzņēmums skaidro notikumu gaitu hronoloģiskā secībā. 

Uzņēmuma vadības atbilde

Trešdien, 22. aprīlī, pulksten 14.40 tika saņemts zvans no Slimību profilakses kontroles centra (turpmāk tekstā – SPKC) epidemioloģes par to, ka uzņēmuma darbiniekam ir konstatēts pozitīvs “Covid-19” tests.

Sazinoties ar darbinieku, viņš ziņoja, ka informāciju ir saņēmis ap to pašu laiku.

Pašreiz darbinieks atrodas pašizolācijā un ārstējas ģimenes ārsta uzraudzībā.

Darbiniekam pēdējā darba diena pirms slimības lapas bija 9. aprīlī (epidemioloģijas centram tika nodota informācija par kontaktpersonām, kas strādājušas ar šo darbinieku 8. un 9. aprīlī, jo 7. aprīlī darbinieks atradās brīvdienā). 10., 11. un 12. aprīlī darbiniekam bija brīvdienas un, atgriežoties darbā 13. aprīlī, darbiniekam no rīta pirms darba uzsākšanas tika veikts temperatūras mērījums (skrīninga nolūkos temperatūra tiek mērīta visiem uzņēmuma darbiniekiem). Mērījums uzrādīja 37,2 0C, darbinieks netika pielaists pie darba, bet nosūtīts mājās. Darbiniekam 14. aprīlī ierodoties darbā, situācija bija tieši tāda pati un darbinieks netika pielaists pie darba. Darbiniekam tika uzdots griezties pie ģimenes ārsta.

Pēc informācijas saņemšanas no SPKC 22. aprīlī veicām pastiprinātu darbinieku skapīšu un koplietošanas telpu dezinfekciju (ar virucīdu likvidējošām īpašībām). Atkārtoti tika veiktas pārrunas ar darbiniekiem par distances ievērošanu darba vietā un pastiprinātu mazgāšanu, dezinfekciju, kā arī sociālo distancēšanos ārpus darba vietas. Darbinieki, veicot darbus, lieto sejas aizsargmaskas un cimdus.

Tika sazvanīti visi darbinieki, kas strādāja ar šo darbinieku maiņā, un noskaidrota darbinieku pašsajūta (vai nav nedaudz paaugstināta temperatūra, iesnas vai klepus, kakla sāpes). 

SPKC tika noziņotas piecas kontaktpersonas. Karantīna darbiniekiem tika uzskaitīta no pēdējās kontakta dienas ar saslimušo darbinieku – 14 dienas. Kontaktpersonas, kurām bija kādas no šīm trim pazīmēm, tika nosūtītas ar ģimenes ārsta nosūtījumu uz “Covid-19” analīzēm, tiem darbiniekiem, kuriem šādu pazīmju nav, ar ģimenes ārsta atļauju būs atļauts atgriezties darbā.
Visu šo laiku notika nepārtraukta saziņa ar SPKC epidemioloģi.

Ikdienā uzņēmums veic regulāru telpu, darba virsmu un roku dezinfekciju, kā arī individuālos aizsardzības līdzekļus. Darbiniekiem katru dienu mēra temperatūru, ierodoties darbā. Visi augstāk minētie pasākumi, kā norādīja SPKC epidemioloģe, ir ļoti labas preventīvās darbības sevis pasargāšanai no “Covid-19”.

Tāpat kopš aprīļa sākuma uzņēmuma darbinieki ir sadalīti maiņās (3 dienas strādā, 3 dienas brīvas), kā arī darbinieki, kam darba pienākumi ir apvienojami ar attālinātu darbu, strādā no mājām, lai maksimāli izslēgtu darbinieku savstarpējo kontaktēšanos.

Novados