Kādreizējie rīdzinieki dabai draudzīgi saimnieko Smiltenes pagastā

Rīdzinieks Kristaps Strazdiņš reiz iemīlējās smiltenietē Lienē, kas pēc skolas absolvēšanas izglītoties turpināja Rīgā. Abi uz Smiltenes novadu pārcēlās pirms desmit gadiem,  sākot saimniekot un veidot ģimeni Smiltenes pagastā. Lieni novadnieki pazīst kā Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāju, bet Kristaps nodarbojas ar fotografēšanu un maketēšanu. Pērn Strazdiņu ģimene nodibināja zemnieku saimniecību “Saimnieki”, pirmo gadu tirgū piedāvājot svaigus un uzturvielām bagātus sezonas zaļumus, dārzeņus, augļus un ogas no pašu lolotās saimniecības. Visa produkcija ir audzēta ar mīlestību, izmantojot labas dārzkopības praksi un izmantojot atbilstošas tehnoloģijas ‒ tādas kā minimāla augsnes virskārtas kultivācija, mulčēšana, komposts un segtās plēves platības sezonas pagarināšanai. Z/s “Saimnieki” vērtības ir kvalitatīva produkcija un dabai draudzīga un ilgtspējīga saimniekošana, neaizmirstot par cilvēka ērtībām. 

Par Lienes un Kristapa aizraušanos uzzināju no nejaušas sarunas ar Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra vadītāju Modri Apsīti. Vēlāk apskatot z/s “Saimnieki” facebook lapu, redzētais bija patīkams pārsteigums. Dārzeņu buntītes un salātlapiņu kastītes fotogrāfijās izskatījās tik gardi un skaisti, bet paši saimnieki Straupes tirgus bildēs no sirds priecīgi. Strazdiņu ģimene intervijai piekrita, lai gan saka – šis ir tikai pats sākums.

Uz tirgu ar to, kas pašiem garšo vislabāk

“Kopš mums desmit gadus ir savas mājas Smiltenes pagastā, ir arī savs dārziņš. Rosīties saimniecībā mums abiem vienmēr ir paticis, kāpēc ar to negūt papildu ienākumus, jo zemes pietiek. Ideja par dārzeņu audzēšanu pārdošanai nāca no vīra,” stāsta Liene. Kristaps uzreiz piebilst, ka ideja neradās vienā dienā, tā lolota ilgāku laiku un lēmums pieņemts kopā. 

Abi joprojām profesionāli darbojas katrs savā joma, bet kopīgais ir piemājas saimniecība. “Audzējam to, kas ātri izaug un kas nav visiem. Šobrīd tie ir burkāni, bietes, ķiploki, rāceņi, kāļi, saldie pipari, dažādu veidu salāti, kokteiļtomāti, gurķi, dilles. Visu pa druskai. Neaudzējam glabāšanai ziemai, jo mums pašiem vislabāk garšo dārzeņi, kamēr tie ir mazi un sulīgi, nevis nobrieduši lieli. To arī tirgū piedāvājam,” stāsta jaunie zemnieki.Vairāk par Lienes un Kristapa Strazdiņu saimniekošanu  lasiet piektdienas, 26. jūlija, laikrakstā "Ziemeļlatvija" vai iegādājoties rakstu pilnā versijā šeit

Novados