Kāds noskaņojums un attieksme ārkārtas situācijā ir Valkas, Salas un Ilūkstes novadu pašvaldībās? 4

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Saprotoša, bet stingra. No vienas puses, sniedzam visu iespējamo palīdzību, piemēram, vairāk nekā 60 bērniem no daudzbērnu vai maznodrošināto ģimenēm nodrošinām siltu pusdienu piegādi. Esam arī parūpējušies, lai būtu dzīvokļi, kur var pašizolēties. Un ir iespēja bezkontaktu ceļā saņemt pārtiku, pat grāmatas.

Tajā pašā laikā demonstrējam stingrību, jo netrūkst vieglprātīgu un bez­atbildīgu cilvēku, īpaši riska grupā, kuri, piemēram, uz veikalu dodas tāpēc vien, lai ar kādu varētu parunāties. Noteikumu ievērošanas nodrošināšanā iesaistām pat policiju.

Mūsu novadā vēl nav neviena apstiprināta ar koronavīrusu inficēta cilvēka, taču katru rītu dzirdam par vairākiem desmitiem Latvijā. Ir cilvēki, kas normālu valodu nesaprot. Igauņi jau soda ar 1000 eiro, mums arī nepieciešama bardzība, citādi situācijas nopietnību negrib saprast. Sods nav mērķis, sods vispirms ir brīdinājums.”

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: “Mūsu nelielā novada priekšrocība, ka varam elastīgāk izmantot radušos stāvokli, lai darītu darbus, kas ieplānoti tikai vasarā. Latviešiem ir teiciens: ko var izdarīt šodien, neatliec uz rītu.

Mēs savās skolās esam uzsākuši remontdarbus, ko bija paredzēts veikt jūlijā. Mūsu attieksme ir vienkārša – ja var izdarīt tagad, nedrīkst iespēju neizmantot. Remontdarbus drīzumā sāksim arī kultūras namā. Cenšamies būt elastīgi arī citā ziņā. Piemēram, bibliotēka ir slēgta, taču izdomājām, ka grāmatas var apmainīt, izmantojot atvērtu logu, tiesa, stingri ievērojot piesardzības prasības.”

Stefans Rāzna, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu attieksme un rīcība ir tāda, lai cilvēki beidzot pa īstam sāktu saprast, ka situācija patiešām ir ļoti nopietna, draudoša. Tikai katra cilvēka pašsargāšanās var ko līdzēt. Visi mūsu dienesti ir modri, tagad pasaulē svarīgākais vārds – “ievērot”.”


Komentāri 4

duksis4x4

Igauņi raksta, ka robežu šķērso vairāk kā 800 cilvēki, kuri ik dienas staigā turp un atpakaļ. Vai tiešām tik daudz atļaujas izsniegtas? Vispār jau Igaunijā sods par karantīnas neievērošanu vai robežas nelegālu šķērsošanu ir 2000 eiro.

pirms gada, 2020.04.01 11:41

bezugunsnavdumu

Pie mums par pašizolāciju nesodīs, likuma atļauts iet pēc maizes, ja nav cita ceļa. Un policija tak nezin neko, cik pašizolantu. Igaunijā zin.

pirms gada, 2020.04.01 12:11

nazis.ass

Muļķīgi iedomāties, ka šodien infekcijas perēklis ir aiz robežas. Tepat Latvijā ir vairāk par 400 saslimušajiem un tas nozīmē, ka varētu būt pat 4000 inficētu, kuri pat to nenojauš, kuri var pārvietoties bez ierobežojumiem pa visu Latviju. Lielāko daļu no tiem nekad neatklās, taču infekcija no viņiem izplatās.

pirms gada, 2020.04.01 13:42

bezugunsnavdumu

Man vispār neskaidra ir divas lietas. Kurš idiots pirmais izdomāja, un kāpēc visi to atkārto, ka pašizolantiem drīkst izbraukt visu valsti un palikt mājās, kur aplīpināt radus, draugus un suņu, kaķus; un kāpēc visai tautai jābaidās saslimt no tā?
Nevis pašizolantu ar varu izmitina kautkur valsts iestādē, ārstē un uzrauga, un inficētos pa taisno tajā pašā iestādē, nevis ļauj palikt mājās, kopā ar radiem. Neviens to nekontrolē, un liek visai tautai dzīvot bailēs, tērēties dezinfekcijas līdzekļiem, cimdiem. Paralizēt ekonomikas, lai arī varētu iet īsāko ceļu. Nevis sākumā inficēt visus, tad divus gadus mēģināt vīrusu apkarot.

pirms gada, 2020.04.01 15:02

Novados