Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

100 mūsdienu Latvijas garšu stāsti Valmiermuižā

Mārtiņdienas svinībās un tirdziņā „Gardu muti” sestdien, 3. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižas parkā mielosimies, lustēsimies, izzināsim tradīcijas, kā arī svinēsim rudens beigas un ziemas sākumu.

Dalību tirdziņā pieteikuši vairāk nekā 150 tirgotāji ne tikai no Latvijas malu malām, bet arī Igaunijas un Lietuvas. Tas ir rekordliels tirgotāju skaits! Pastāvīgie ciemiņi varēs sastapt jau iecienītus tirgotājus, kā arī novērtēt plašo jaunumu klāstu. Lai iepazīstinātu ar 100 mūsdienu garšām Latvijas simtgadē, mājražotāji Valmiermuižā būs saveduši brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnus, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus.

Valmiermuižas alus darītavas meistari svinībām par godu izbrūvējuši jaunu alus garšu, kas papildina gadskārtu alu saimi. Mārtiņu alus ir sausākais un vieglākais no brūvējumiem, un svinībās būs iespēja jauno garšu noprovēt! Pirmo reizi Valmiermuižā viesosies Rīgas alus kvartāls, kas atrādīs mazo alus darītavu veikumu. Tik plašs Latvijā darītā alus klāsts šaipusē nebūs bijis!

Valmiermuižas alus virtuve parūpēsies, lai sanākušajiem spēka pietiktu visām Mārtiņdienas lustēm, piedāvājot uz uguns vārītu gaiļa zupu! Aizrautīgie „pesto.lv” tirgotāji būs parūpējušies par īpašu ēdienu saderības stāstu, lai izzinātu, ko likt svētku galdā. Tā kā Mārtiņbērniem vajadzīgi dažādi trokšņu rīki, tad tirdziņā būs iespējams izzināt, kā top celma bungas. Mazākajiem tirdziņa apmekletājiem būsim sarūpējuši radošas nodarbes darbnīcās. Mārtiņos pie pilna galda netrūkst arī dziesmu un danču – par to parūpēsies folkmūzikas grupa „Jāņoga”, kas šim pasākumam par godu sagatavojusi vairākas tieši Mārtiņdienai veltītas dziesmas. Mārtiņš arī rūpējas par zirgiem ziemā, tāpēc neatņemama tirdziņa daļa ir izjādes kopā ar Valmiermuižas Jātnieku skolu.

Tirdziņi un svinības „Gardu muti” noris svinot latviešu gadskārtu svētkus – 22. decembrī gaidīsim ziemas saulgriežu svinībās!

Kaimiņos