Četru Vidzemes slimnīcu bērnu nodaļās ugunsdzēsēji glābēji nogādā SPĒKA kastes

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde (VRB) šoruden īstenoja akciju “Lai tev spēks veseļoties”, kuras laikā ugunsdzēsēji glābēji, inspektori, dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi nodarbinātie ikvienā no reģiona struktūrvienībām piepildīja SPĒKA kastes ar dažādām rotaļlietām, zīmuļiem un dažām citām noderīgām lietām. 

Lāčplēša dienas noskaņās visas sarūpētās SPĒKA kastes ir nogādātas  četrās Vidzemes slimnīcās, kurās atrodas bērnu nodaļas – Alūksnē, Cēsīs, Madonā un Valmierā. Bērniem, kuri ārstēsies kādā no iepriekš minētajām slimnīcām, būs iespēja ielūkoties SPĒKA kastēs un izvēlēties sev kādu paliekošu dāvaniņu, kas veseļošanos ārstniecības iestādē padarīs kaut nedaudz priecīgāku. VRB komandieris Jānis Skrastiņš uzsver, ka ideja akcijai radās pārrunājot amatpersonu pieredzi, kas gūta kopā ar bērniem veseļojoties ārstniecības iestādēs: 

“Arī mana pieredze šajā jomā ir liela, jo savulaik, bērnu veselības problēmu dēļ, biju biežs Vidzemes slimnīcas bērnu nodaļas apmeklētājs. Joprojām atceros, cik grūti bija bērnos atrast to motivāciju veikt dažādas vajadzīgas, bet tik nepatīkamas manipulācijas un procedūras. Tādēļ kopā ar kolēģiem ceram, ka tie bērni, kuri veseļosies šajās slimnīcās, sajutīs mūsu sūtītās labās domas, kā arī  SPĒKA kastu saturs dos papildu spēku cīņai ar saslimšanām.”

Akcijas “Lai tev spēks veseļoties” ietvaros VUGD nodarbinātie tika aicināti ziedot jaunas rotaļlietas, spēles, grāmatas un rakstāmpiederumus, lai bērniem veseļošanās laiku slimnīcā padarītu vieglāku. Saziedotās lietas tika ievietotas SPĒKA kastēs. Šai akcijai atsaucās kolēģi arī Kurzemes reģiona brigādē un arī tai pusē esošo slimnīcu bērnu nodaļās tika sarūpētas un nogādātās SPĒKA kastes. 

Kaimiņos