Igaunijā no piektdienas stāsies spēkā jauni Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglojumi 4

Turpinot pazemināties Covid-19 izplatības rādītājiem, Igaunijā no piektdienas, 11.jūnija, tiks atviegloti vairāki līdzšinējie ierobežojumi, kas skar pasākumu dalībnieku skaitu, to norises laiku un ēdināšanas iestāžu darba laiku, kā arī atļauta kruīzu kuģu satiksme starp Tallinu un Stokholmu.

Kā norādījusi premjerministre Kaja Kallasa, epidemioloģiskā situācija valstī ar katru dienu uzlabojas un vīrusa izplatības draudu līmenis šodien pazemināts no augsta jeb oranžā luz vidēju jeb dzelteno.

"Tas ļauj valdībai atcelt ierobežojumus agrāk nekā plānots," viņa norādījusi. "Vienlaikus nedrīkstam aizmirst, ka vīruss nekur nav pazudis, un mums tomēr jābūt piesardzīgiem, lai tas neatsāk izplatīties. Vienīgais līdzeklis Igaunijas pasargāšanai no ierobežojumiem ir aktīva vakcinēšanās, un es ceru, ka visi, kas vēl nav to izdarījuši, pēc iespējas drīzāk rezervēs laiku potēšanai."

Kā sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījis valsts pārvaldes lietu ministrs Jāks Ābs, no piektdienas kafejnīcu un restorānu darba laiks vairs nebūs ierobežots, bāri un naktsklubi varēs strādāt "kaut līdz rītam" ar noteikumu, ka telpas nav aizpildītas vairāk kā par 50% un vienā telpā neatrodas vairāk nekā 600 cilvēki. Pie viena galdiņa drīkstēs sēdēt neierobežots cilvēku skaits, bet kopumā distancēšanās prasības joprojām būs jāievēro.

Kultūras un izklaides pasākumos un dievkalpojumos iekštelpās drīkstēs piedalīties līdz 600 cilvēkiem, neaizpildot telpu vairāk kā par 50% un nodrošinot distancēšanos, bet norobežotā teritorijā ārpus telpām - līdz 1000 cilvēkiem.

Ar pieminētajiem noteikumiem tāds pats dalībnieku skaits, ierēķinot skatītājus, atļauts arī sporta pasākumos, treniņos un sacensībās, vienīgi augsta meistarības līmeņa sporta pasākumos dalībnieku skaits nebūs ierobežots.

Telpu aizpildījums 50% apmērā no kopējās platības un distancēšanās būs spēkā arī veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās. Šīs prasības attiecinātas arī uz muzejiem un izstāžu zālēm, saunām, peldbaseiniem un akvaparkiem, kurus no piektdienas varēs apmeklēt līdz 600 cilvēkiem.

Kā ziņots, Igaunijas Veselības departamenta aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 8.jūnijā ir 106,4.

Komentāri 4

nazis.ass

Var pabrīnīties par igauņiem. Vēl nesen ar saslimušo daudzumu bija Eiropas "pirmrindniekos", pat Latvija piedāvāja palīdzību. Tagad viņiem viss jau beidzies. Mēs ar ierobežojumiem dzīvojam vēl no iepriekšējā gada, un vēl arvien cīnāmies, taču kritums tālu atpaliek no cerētā, viņiem pietika tikai ar pāris mēnešiem.
Kas Latvijā tiek darīts nepareizi? Varbūt ierobežojumi uz īsu laiku ir efektīgāki?

pirms 6 dienām, 2021.06.08 19:48

bezugunsnavdumu

Valdības pieeja lobejot savas intereses, dēļ kā tagad latvietim masveida paniskas bailes.
Ja stāvēsi ar patagu, atņemot JG, Lieldienas, ieviešot komendata stundas, pirksi vakcīnas pēc saviem uzskatiem, terorizēsi tautu ar maskām, negaidi, ka potēsies liels un mazs.

Igaunijā potējas visi nedomājot, ka tagad viņus visus saindēs, kā domā Latvijā.
Ir pieejamas visādas potes markas, kādu gribi, tādu dur.

Pat kovidpasi nevar atcelt Valgas tautai, lai robiņi stāv aiz Valkas pilsētas un ķer EST numurus, kam prasīt kovidpasi? Latvijas valdībai acīmredzami ir kautkāda interese novilkt kovidu arī 21/22 sezonai.

pirms 6 dienām, 2021.06.09 00:10

bezugunsnavdumu

Cita valdība, tur valdība tautai, Latvijā valdība lai rada gabalam kļūt miljonāram.
Kurš Latvijā pelna ar maskam, ka tās nevar beidzot atcelt?
Caur kura firmām notiek potes iegādes?

Jau nedēļu Igaunija bez maskām, un nav pēkšņa uzplaukuma.

pirms 6 dienām, 2021.06.09 00:14

Kaimiņos