Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Igaunijas un Latvijas Miera maizi ceps Ķoņu dzirnavās

Īstenojot starptautisko akciju “Miera maize”, no 26. līdz 28. septembrim notiks akcijā iesaistīto 12 valstu pārstāvju tikšanās konferencē “Miers un lauksaimniecība: vietējais ir globāls” Igaunijā,Sangastes muižā, un simboliskās Miera maizes cepšana Latvijā, Naukšēnu novada Ķoņu dzirnavās.

“Miera maizes” akcija notiek jau vairākus gadus un pirmo reizi Latvija tajā iesaistījās 2013. gadā. Dalību akcijā nodrošina Zemkopības ministrija un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Šogad akcijā iesaistās arī Latvijas Maiznieku biedrība.

Akcijas mērķis ir veicināt sadarbību to valstu starpā, kas bijušas pakļautas padomju okupācijai, un risināt jautājumus, kas saistīti ar lauksaimniecības lomu miera nodrošinašanā, lauku apdzīvotību un pārtikas drošību. Ik gadu akcijai tiek izvēlēta viena vadošā valsts, pērn tā bija Bulgārija, kas stafeti nodeva Igaunijai un Latvijai. Akcijas nepārtrauktību nodrošina zemnieki. Jau pērn rudzi Miera maizes izcepšanai tika iesēti gan Igaunijā, gan Latvijā – Mazsalacas novada Sēļu pagasta Ivara un Maijas Šmitu zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”. Šogad novāktie rudzi jau samalti miltos Naukšēnu novada Ķoņu dziravās, kur 28. septembrī tiks iecepti simboliskajā Miera maizē. To tālāk nodos Lietuvai, kas būs akcijas vadošā valsts 2019. gadā.

Pirms tam 12 akcijas dalībvalstu – Vācijas, Bulgārijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Polijas, Slovēnijas, Rumānijas, Slovākijas, Čehijas un Ungārijas – pārstāvji piedalīsies Latvijas un Igaunijas  kopīgi rīkotajā forumā “Miers un lauksaimniecība: vietējais ir globāls”. Tajā diskutēs par sabiedrības, nevalstisko organizāciju un valsts iestāžu sadarbību vietējā un starptautiskā mērogā. Pēc konferences dalībnieki dosies uz Latvijas un Igaunijas robežpunktu Unguriņi, kur pirms 29 gadiem cauri vijās leģendārais Baltijas ceļš. Te Latvijas, Lietuvas un Igaunijas zemkopības ministri iestādīs trīs ozolus par godu Baltijas valstu simtgadei. Akcija noslēgsies Ķoņu dzirnavās ar Miera maizes cepšanu un kopīgas gleznas izveidi. To dāvinās „Miera maizes” kustības koordinācijas centra Berlīnē vadošajiem darbiniekiem dr. Marionai Šenkai un dr. Gibfriedam Šenkam.

Kaimiņos