Igaunijas valdība pagarina Covid-19 dēļ noteiktos stingros ierobežojumus līdz 25. aprīlim 1

Igaunijas valdība otrdien nolēmusi Covid-19 dēļ noteiktos stingros ierobežojumus, kas šobrīd ir spēkā līdz 11. aprīlim, pagarināt par divām nedēļām - līdz 25. aprīlim.

"Visi pašreizējie ierobežojumi paliks tādi, kādi tie ir. Jaunu nebūs, bet līdz 25. aprīlim nekas arī netiks atvieglināts. Tas ir nolemts, un šo jautājumu mēs pārskatīsim pēc divām nedēļām, kad vairāk zināsim par infekcijas reproduktivitātes koeficientu (R), saslimstības  rādītāju un saslimušo cilvēku skaitu," norādījis valsts pārvaldes lietu ministrs Jāks Ābs. "Ņemot vērā pašreizējos skaitļus, ierobežojumu atcelšanu mēs pat nopietni neapspriedām."

Pēc ministra teiktā, pēdējo dienu laikā gan izskanējuši zinātnieku viedokļi, ka situācija ar koronavīrusu, iespējams, sāks uzlaboties, tomēr pašlaik skaitļi joprojām ir ļoti augsti un ārstēšana slimnīcās nepieciešama rekordlielam pacientu skaitam.

"Tādēļ nospriedām, ka mums šonedēļ jebkurā gadījumā jāpasaka, kas notiks ar šiem ierobežojumiem, kuri noteikti līdz 11. aprīlim, un pieņēmām lēmumu tos pagarināti vismaz par divām nedēļām, tas ir, līdz 25. aprīlim," viņš piebildis.

Vaicāts, vai Igaunijas valdība, tāpat kā Somijas valdība, jau domā par plānu, kā iziet no ierobežojumu režīma, Ābs atbildējis, ka valdība nevēlas iegrožot savu rīcības brīvību, nosaucot konkrētus skaitļus.

"Zinātniskā konsultatīvā padome teikusi, ka ir iespējams izveidot tādu formulu - cik augsts būs 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs, infekcijas reproduktivitātes koeficients, pacientu skaits slimnīcās, Covid-19 pacientu skaits vai pacientu skaits slimnīcu intensīvās terapijas nodaļās. Viņi runā par konkrētiem skaitļiem - kāds līmenis jāsasniedz, iekams varam vismaz sākt runāt par jebkādu pakāpenisku ierobežojumu atvieglošanu," viņš sacījis.

Kā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizāciju ERR pastāstījusi izglītības un zinātnes ministre Līna Kersna, zinātniskā konsultatīvā padome valdībai ieteikusi apsvērt iespēju no 26.aprīļa, kad beigsies skolēnu brīvlaiks, pakāpeniski atvērt skolas tajos reģionos, kur saslimstības rādītāji ir zemāki.

"Tomēr pieredze liecina, ka pēc skolēnu brīvlaika vērojams viegls inficēšanās viļņa kāpums, tādēļ no sirds lūdzu skolēnu vecākus gaidāmās brīvdienas pavadīt ģimenes lokā, svaigā gaisā, un atturēties no ārzemju braucieniem,"  viņa piebildusi.

Kopš 11.marta Igaunijas skolās mācības notiek tikai attālināti un vecākiem arī stingri ieteikts nevest savus bērnus uz bērnudārziem.

Drīkst būt atvērti vienīgi veikali, kas piedāvā pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, aptiekas un medicīnisko palīglīdzekļu tirgotavas, telekomunikāciju uzņēmumu pārstāvniecības, zooveikali un degvielas uzpildes stacijas, telpas neaizpildot vairāk kā par 25% un ievērojot drošības prasības. Sabiedriskās ēdināšanas iestādes drīkst pārdot ēdienu tikai līdzņemšanai, raugoties, lai klientu apkalpošanas laikā zāles nav aizpildītas vairāk kā par 25%, nodrošinot masku valkāšanu un distancēšanos.

Slēgti teātri, kinoteātri, muzeji, izstāžu un konferenču zāles, bērnu rotaļu istabas, naktsklubi un kazino, baseini, SPA un ūdens atrakciju centri. Arī brīvā dabā - parkos, autostāvvietās, bērnu rotaļlaukumos un dabas takās - starp cilvēkiem jāietur vismaz divu metru atstatums un vienkopus nedrīkst uzturēties vairāk par diviem cilvēkiem, izņemot vienas ģimenes locekļus.

Kā ziņots, Igaunijas Veselības departamenta aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 30.martā ir 1344,64. Pozitīvo testu īpatsvars pagājušajā diennaktī bijis 18,3%.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Latvijas mulķi atcels, un pirms Jāņiem no jauna.

pirms mēneša, 2021.03.30 19:05

Kaimiņos