Igaunijas valdība plāno atkal samazināt pieļaujamo dalībnieku skaitu publiskajos pasākumos 1

Igaunijas valdība saistībā ar Covid-19 situācijas pasliktināšanos plāno atkal samazināt pieļaujamo dalībnieku skaitu publiskajos pasākumos, ceturtdien preses konferencē paziņojis valsts pārvaldes lietu ministrs Jāks Ābs, kas šobrīd aizvieto premjerministri Kaju Kallasu.

Kā norādījis veselības ministrs Tanels Kīks, salīdzinājumā ar Jāņiem pašlaik saslimstība Igaunijā trīskāršojusies un šajos apstākļos vairs nevajadzētu pieļaut, ka pasākumos iekštelpās piedalās līdz 1000 cilvēkiem un brīvā dabā - līdz 5000 cilvēkiem.

Vienlaikus ministrs pastāstījis, ka aizvien vairāk būs tādu pasākumu, kuros cilvēki varēs piedalīties vienīgi ar Covid-19 sertifikātiem.

"Mēs negribam sacīt, ka nevakcinēti cilvēki nedrīkstēs piedalīties sabiedriskajā dzīvē, bet gan sniegt skaidru vēstījumu, ka priekšroka tiks dota pasākumiem, kurus iespējams kontrolēt," viņš uzsvēris.

"Ierobežojumi tiks attiecināti uz cilvēkiem, kuri nevar apliecināt, ka nepārnēsā infekciju," skaidrojusi tieslietu ministre Marisa Lauri. "Mūsu mērķis nav ierobežot pārvietošanās brīvību vai vitāli svarīgus pakalpojumus, bet vienīgi izklaides."

Kīks precizējis, ka medicīnas un izglītības pakalpojumus nevakcinētajiem nav paredzēts ierobežot.

Ābs piebildis, ka pēdējā laikā jaunais koronavīruss izplatījies galvenokārt gados jaunu un sociāli aktīvu cilvēku vidū, turklāt šajā grupā ir lielāks asimptomātisku vai vieglu saslimšanas gadījumu īpatsvars, tomēr, slimībai izplatoties, drīzumā  slimnīcās atkal var nonākt cilvēki ar smagāku slimības gaitu.

Vienlaikus ministrs norādījis, ka nav paredzēts slēgt sporta klubus un restorānus, kā tas bija Covid-19 otrā viļņa laikā, tomēr var tikt apsvērta iespēja atgriezties pie prasības par obligātu sejas masku valkāšanu.

Premjerministre Kallasa pirms tam paziņoja, ka valdība izskata vakcinētajiem paredzēto priekšrocību sistēmu un tikmēr, kamēr vakcīnas efektīvi iedarbosies uz jaunajiem vīrusa paveidiem, stingri karantīnas pasākumi valstī netiks paredzēti.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Nu un? Toties vasara BIJA un bez maskām. Lai jau tagad atkal visu ciet līdz nākamai vasarai. Latvijā vasaras nebija un visi kā muļķi staigā maskās.

pirms mēneša, 2021.07.22 20:56

Kaimiņos