Izsludināts ideju konkurss par restorāna Sēnīte attīstību 4

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA «Liepkalni» izsludinājis ideju konkursu par restorāna «Sēnīte» restaurāciju, pārbūvi un teritorijas attīstīšanu, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

Konkursa priekšmets ir attīstības ideju koncepts Ēku kompleksa Restorāns Sēnīte Inčukalna novadā restaurācija, pārbūve un teritorijas attīstīšana, tajā ietverot arhitektonisko risinājumu un teritorijas labiekārtojumu. Piedāvājumi tiks vērtēti, ņemot vērā idejas oriģinalitāti un māksliniecisko kvalitāti, kā arī funkcionalitāti, objekta plānojuma atbilstību videi un izmantošanas mērķim.

Kopējais godalgu fonds ir 2000 eiro. Plānots, ka attīstības koncepcijas uzvarētājs saņems 1500 eiro, bet otrās vietas ieguvējs - 500 eiro.

Konkursā var piedalīties Latvijā vai ārvalstī reģistrēta juridiska vai fiziska persona - speciālists vai speciālisti, kā arī šādu personu apvienība jebkurā to kombinācijā. Piedāvājumi jāiesniedz līdz 2019.gada 20.janvārim «Liepkalnu» birojā, Garajā ielā 7, Valmierā.

Jau vēstīts, ka šā gada novembra sākumā reģistrēta AS «Sēne», kuras patiesā labuma guvējs ir maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja SIA «Liepkalni» īpašnieks Dagnis Čākurs.

Db.lv jau rakstīja, ka D. Čākurs ir gatavs augšāmcelt savulaik tik populāro restorānu Sēnīte Inčukalna pagastā. PērnSēnītei apritēja 50 gadi, kopš restorāna izveides, taču to tagad grauž laika zobs un vieta līdzās Vidzemes šosejai lēnām grimst sūnās un aizmirstībā. Dagnis Čākurs saņēmis piedāvājumu iegādāties Sēnīti un šobrīd viņš veic izpēti, vai šo vietu iespējams atjaunot.

Restorāns «Sēnīte» Vidzemes šosejas malā tika uzbūvēts pagājušā gadsimta vidū. Sākotnēji šajā vietā tika izveidota tējnīca ar koši krāsotu lapeni sēnes formā. Vēlāk šajā vietā uzbūvēja jaunu ēku kompleksu, kas tika dēvēts par sešdesmito gadu arhitektūras šedevru.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, SIA «Restorāns Sēnīte» likvidēta 2010.gadā. Uzņēmuma lielākie īpašnieki bija SIA «AVE Astra» un Latvijas kooperatīvo sabiedrību centrālā savienība «Turība». Pastarpināti caur uzņēmumu «AVE Astra» «Sēnītes» īpašnieki bija kādreizējais centrālās savienības «Turība» prezidents, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Ivars Strautiņš un Atis Sausnītis, kurš savulaik ieņēmis vadošus amatus gan «Turībā», gan «Rīgas piena kombinātā», «Laimā», «Baltijas lāsē» u.c.

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Vislābākais pielietojums šai psrs atraugai - nolīdzināšana gar zemi. Neviens tur neies pusdienot, to var ērti izdarīt Siguldā.

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 12:26

bezugunsnavdumu

Tiem kam gribās šo būvi atpakaļ dziļi sirdī dzīvo psrs, ja gribat atkal sēnīti, tirgojiet nost savs labas mašīnas un brauciet atkal ar moskvičiem un žiguliem, kā vecā bildē, nesājiet pižikus ziemā, nevis mūsdienīgo apģērbu. Nekautrējaties.

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 12:29

bezugunsnavdumu

Tajā rajonā ir izcila vieta - Rāmkalni, neizdosies atraut gabalu no tā klientu loka, jo sēnītei uz mūžu būs psrs ēna. Vienīgā izeja izveidot tur megazaudētavu. Tie ūķi kautkā neiznīkst, un ceļmalās tiem patika ir būvēties.

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 15:01

duksis4x4

Dzīvosim redzēsim. Cilvēki sākumā tīri ziņkāres dēļ ies, tad izvērtēs, salīdzinās... un tad jau būs izšķirošais brīdis, kad tas kļūs iecienīts vai vienkārši pamazām sāks nīkuļot.

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 19:57

Kaimiņos