Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klimata pionieri prezentēs risinājumus Latvijas pašvaldību izaicinājumiem

2018. gada 7.novembrī – Piektdien, 9. novembrī, uz klimata pārmaiņu samazināšanu vērstas mobilitātes programmas profesionāļiem «Pioneers into practice 2018» dalībnieki prezentēs risinājumus Valmieras un Jelgavas definētām problēmsituācijām. Programmu Latvijā ievieš Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika. 

«Pioneers into practice» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta Klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» izglītības un mobilitātes programma profesionāļiem, kurā apvienojas industrijas pārstāvji, mazie uzņēmumi, augstākās izglītības iestādes, zinātnes institūti, valstiskās un nevalstiskās institūcijas. Tā ir vadošā profesionāļu mobilitātes programma pasaulē, kas vērsta uz klimata pārmaiņu ietekmes samazināšanu. Otro gadu programmā piedalās dažādu nozaru profesionāļi no Latvijas, vairākas nedēļas praktizējoties ārvalstīs un piedāvājot risinājumus vides problēmām dažādās Eiropas valstīs, bet programmas finālā sniedzot savu redzējumu divu Latvijas pašvaldību – Jelgavas un Valmieras – izaicinājumiem.

9. novembrī plkst. 10 Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC), Sarmas ielā 4, interesenti aicināti uz diskusiju par klimata pārmaiņu riskiem un iespējām izmantot POIC vairākus gadus uzkrātos datus Jelgavas klimata pārmaiņu pielāgošanās procesā. Diskusijā tiks prezentēti dalībnieku programmas laikā izstrādātie rezultāti un spriests par to lietojamību un perspektīvo attīstību nākotnē, lai savlaicīgi pielāgotos klimata pārmaiņu apdraudējumiem. Diskusija tiek rīkota sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību. Vairāk par pasākumu: https://ej.uz/jelgava2. Pasākuma programma pieejama šeit.

Piektdien tiks prezentēts arī «Pioneers into practice» priekšlikumus Valmieras vēlmei popularizēt videi draudzīgu mazo un vidējo uzņēmējdarbību – kritēriji jaunai nominācijai pašvaldības ikgadējā apbalvojumā «Balva uzņēmējdarbībā».

Piedaloties mobilitātes programmā, profesionāļi paplašina zināšanas par klimata pārmaiņu ietekmi, bioekonomiku, cirkulāro ekonomiku un inovācijas sistemātisko pieeju, izstrādā ar klimata izmaiņām saistītu risinājumu un dodas četru līdz sešu nedēļu praksē kādā no «Climate-KIC» dalībvalstu vadošajām organizācijām.

Latvija šogad pirmo reizi nodrošināja prakses vietas arī ārvalstu profesionāļiem – vairāk nekā mēneši četri dažādu jomu speciālisti bija iesaistīti RTU Cēsu filiāles un plānošanas uzņēmuma SIA «Grupa 93» darbā.

RTU Dizaina fabrikā atrodas Baltijā vislabāk aprīkotā prototipēšanas darbnīca, augsti kvalificētu ekspertu komanda un zinātniskais atbalsts uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus un meklētu jaunas darba pieejas.

Kaimiņos