Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un izstāžu zāle “Arsenāls” aicina skolēnus uz zinātniskajai fantastikai veltītu izstādi “Nenorunātās tikšanās” un radošajām darbnīcām

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle “Arsenāls” aicina skolēnus uz starptautisku laikmetīgās mākslas izstādi “Nenorunātās tikšanās”, kas notiks no 13. decembra līdz 23. februārim. Izstāde veltīta zinātniskās fantastikas žanra iepazīšanai caur laikmetīgo mākslu. Atklāšanas dienā, 12. decembrī, plkst. 15.00 notiks skolotāju seminārs, kurā vispārējo un mākslas skolu pedagogiem būs iespēja pirmajiem iepazīties ar izstādi un tās pavadošo programmu.

Skolēniem izstādes apmeklējums būs aizraujošs veids, kā papildināt zināšanas un prasmes vairākos mācību priekšmetos – literatūrā, vizuālajā mākslā un citos – un aizdomāties par saistošām fantastikas tēmām ārpus skolas mācību programmas. Izstādē aplūkotie jautājumi skar gan kosmosa iekarojumus, kas atklājas 1970. gados radītajos latviešu mākslinieku darbos, gan nemirstību un vispārdrošākos nākotnes scenārijus. Izstāde uzdod drosmīgus jautājumus, kas aktuāli arī mūsdienu jauniešiem – kas ir kvīru kultūra, kiborgi un mākslīgais intelekts? 

Izstādes apmeklējums būs kā ceļojums laikā – izmantojot LLMC sagatavoto ceļvedi – izstādes skaidrojošo vārdnīcu – no izstādes apmeklējuma būs iespēja gūt vairāk un noskaidrot atbildes uz jautājumiem, ko uzdod laikmetīgā māksla. Atbildes vari meklēt pats vai kopā ar izglītības programmu vadītājiem un mākslas vēstnešiem iepriekš pieteiktās ekskursijās.

Kopā ar fantastikas rakstnieci Ievu Melgalvi sastādītā radošās rakstības uzdevumā, iedvesmojoties no izstādē skatāmajiem iedomāto pasauļu – utopiju un distopiju – stāstiem, ikvienam būs iespēja attīstīt tēlus un nākotnes scenārijus zinātniskās fantastikas žanrā. Radošo uzdevumu meklē ceļvedī izstādē un lejuplādē šeit: www.lcca.lv/lv/izglitiba 

Izstāžu zāle “Arsenāls” sadarbībā ar mākslinieci Evu Vēveri izveidojusi jaunu piedāvājumu skolēnu grupām (8.–12. klase) programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros – interaktīvu nodarbību “Ideju ģenerators: kā top instalācija?”, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar modernās, laikmetīgās un konceptuālās mākslas formu – instalāciju – un tās veidošanas procesu. Nodarbības laikā skolēni pēc īsas izstādes apskates attīsta savas idejas par dotajām tēmam un veido paši savas instalācijas.

15. decembrī plkst. 13.00 –15.00 bērni un jaunieši (ieteicamais vecums 10+) radošajā darbnīcā kopā ar somu mākslinieci Ilvu Vesterlundu radīs zinātniskās fantastikas varoņus komiksu ilustrācijas tehnikā (angļu valodā).

9. decembrī un 12. janvārī plkst. 13.00–15.00 aicinām bērnus un jauniešus (ieteicamais vecums 10+) uz radošo darbnīcu kopā ar mākslinieci Ievu Balodi, kurā apgūsim analogā kino radīšanas brīnumu un kopīgi veidosim abstraktas 16mm kino filmas cilpas, kuras turpat uz vietas projicēsim izmantojot 16mm kino projektoru.

19. janvārī plkst. 13.00 –15.00 bērniem un jauniešiem (ieteicamais vecums 10+) būs iespēja apmeklēt radošās rakstības darbnīcu, ko vadīs rakstniece Ieva Melgalve.

9. februārī plkst. 13.00–16.00 aicinām bērnus (ieteicamais vecums 3+) kopā ar vecākiem uz Robotu dienu kopā ar mākslinieci Gundegu Eveloni un mūziķi Gundegu Graudiņu. Darbnīcā radīsim kustīgus un skanošus Marsmobīļus.

! Aicinām apmeklēt izstādi kopā ar visu vecumu bērniem, taču lūdzam ņemt vērā, ka izstādē ir arī mākslas darbi, kas piemēroti skatītājiem tikai no 16 gadu vecuma! Tādēļ ekskursiju programmai izstādē aicinām pieteikt 9. – 12. klašu skolēnus, bet ģimeņu brīvdienas kopā ar māksliniekiem piemērotas dažādām vecuma grupām.

Dalības maksa darbnīcās: ieejas biļete izstādē.  Visi darbnīcām nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc obligāta iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot anketu šeit: https://forms.gle/c7FUcCNaKfuHN89E6 vai rakstot [email protected] vai [email protected]

20191202-1356-green-nt-insta-mazds.jpg

Kaimiņos