Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Novada Garša” aicina – atnāc, atklāj, iemīli!

Lai mudinātu iedzīvotājus atklāt fantastiskas saimnieces, šefpavārus un to virtuves arī ārpus lielajām pilsētām, cilvēku jau iemīļotais zīmols “Novada Garša” ar devīzi  “Atnāc. Atklāj. Iemīli!” šogad ikvienu aicinās apmeklēt piecus aizraujošus garšas svētkus katrā Latvijas novadā, kuri ar grandiozu pasākumu septembra beigās noslēgsies Rīgā. 

Pirmais pasākums “Vidzemes uzņēmēju dienu 2019” ietvaros plānots jau 17. un 18. maijā Valmierā. 

Lai svētki būtu patiesi piesātināti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina novadu uzņēmējus pieteikties dalībai pasākumā. Lai piedalītos “Novada Garša” pasākumā “Nogaršo Latviju Vidzemē”, ēdinātājam jāspēj sagatavot trīs ēdienus, kuri raksturo novadu, izmantojot vietējos produktus. Ēdiena pagatavošanā tiek izmantota sena vai mūsdienīga recepte, bet galvenais – šim ēdienam ir savs stāsts un pievilcīgs noformējums. 

Pieteikumu par dalību Valmieras pasākumā kopā ar ēdiena aprakstu un foto līdz 3. maijam jāiesūta uz epastu: [email protected] 

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Cilvēku vēlme arvien vairāk izzināt pārtikas produktu izcelsmi un kvalitāti mudināja LLKC pievērsties jaunai patērētāju un ražotāju sadarbības tīkla veidošanai. Industrializēto pārtikas produktu anonimitāte vairs neapmierina daudzus pārtikas produktu patērētājus, rodas pieprasījums pēc intimitātes: “Tuvums manai dzīves vietai un māju sajūta”!  Pieaug arī patērētāju vēlme iepazīt cilvēkus, kuri savos laukos un fermās audzē pārtikas produktus. Mēs palīdzēsim satuvināties patērētājam un ražotājam, ļaujot iepazīt vienam otru un tos lieliskos produktus, kuri top mūsu Latvijas novados!”

20190425-1101-ng-nogarso-latviju-aicina.

Nākamie “Novada Garša” pasākumi plānoti šādos laikos un vietās:

01.06. Siguldas pilsētas svētkos (Pierīga);

29.06. Nabas ezers – Makšķerēšanas festivāla ietvaros Padures pagastā, Kuldīgas novadā (Kurzeme); 

06.07. Ribbes dzirnavu 150 gadu svinību ietvaros Ceraukstē, Bauskas novadā (Zemgale);

20.07. Krāslavas pilsētas svētku ietvaros (Latgale);

27.09.-28.09. Rīgā, Hanzas peronā.

Kaimiņos