Opozīcija vēlreiz mēģinās gāzt Valgas pašvaldības vadību

Valgas pagasta padomes opozīcija aizvadītajā piektdienā, 26. martā, atkārtoti izteikusi neuzticību pagasta vadībai, informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Opozīcija neuzticību izteikusi pagasta vadītājai Esterei Karusei, tās vietniekiem Tomam Petersonam un Mati Kikasam (visi trīs Centra partija), pagasta vadības pārstāvim Madim Grosam (Sociāldemokrātiskā partija) un pagasta padomes priekšsēdētājam Alaram Nēmem (Centra partija).

Šāda soļa pamatā ir fakts, ka bijušais pozīcijas pārstāvis Viktors Megi ir pametis Centra partiju un pievienojies opozīcijai. Valgas pagasta pašvaldībā ir 27 partiju pārstāvji, līdz šim opozīcijai bija 13 balsis, līdz ar to bija nepieciešama vēl vismaz viena balss, lai gāztu šī brīža varu, ko opozicionāri ir dabūjuši līdz ar V. Megi lēmumu pamest pozīciju.

V. Megi paskaidroja, ka parakstījis neuzticības izteikšanas dokumentu nelabprāt: “Pārejot opozīcijā, man bija jāpiekrīt neuzticības izteikšanai. Es vēl neesmu izlēmis, kā balsošu, jo nezinu jaunās vadības sastāvu. Pēc apspriedes pieņemšu lēmumu.”

Opozīcijas pārstāvji pieprasījuši 9. aprīlī sasaukt Valgas pagasta padomes ārkārtas sēdi, kurā notiks neuzticības balsojums un jaunās pagasta vadības apstiprināšana. Iepriekšējais neuzticības izteikšanas balsojums notika 26. februārī.

Valgas pagasta vadītāja Estere Karuse opozīcijai pārmet, ka tā īsā laikā ir divas reizes izteikusi neuzticību, taču nav izteikusi nevienu konstruktīvu piedāvājumu Valgas pagasta iedzīvotāju labklājības uzlabošanai vai cīņai ar Covid-19.

“Šoreiz opozīcija sevi pat neapgrūtina ar neuzticības izteikšanas iemeslu noformulēšanu. Pašvaldības darbs tiek apgrūtināts, paralizēts, un tas viss notiek laikā, kad valstī ir sarežģīta situācija ar koronavīrusu.”

Kaimiņos