Pirmo reizi Latvijā un visā Baltijas reģionā norisināsies Eiropas street food sacensības

European Street Food Awards (ESFA) ir Eiropas līmeņa sacensības, kuru laikā atzītākie street food ēdinātāji no dažādām Eiropas valstīm sacenšas par labākā street food ēdinātāja un ēdiena titulu. 

Šogad ESFA sacensības pirmo reizi notiks ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas reģionā kopumā. Sacensību Latvijas posms no 23. līdz 25. augustam norisināsies Rīgā, Tallinas ielas kvartālā un Latvijā pirmajā street food pastāvīgajā rezidencē Angārā. Jau piektdien, 23. augustā, Tallinas ielas kvartālā un Angārā publikai būs iespēja iepazīties ar sacensību dalībniekiem. 24. augusts, sestdiena, būs galvenā sacensību diena, kurā žūrija vērtēs katra dalībnieka labākos, konkursam pieteiktos street food ēdienus, kā arī pasākuma apmeklētajiem būs iespēja noteikt balvas “Tautas favorīts” uzvarētāju, balsojot par savu iecienītāko street food ēdinātāju. Visbeidzot, svētdien, 25. augustā, notiks rezultātu paziņošana un lielā apbalvošanas ceremonija. ESFA Latvijas sacensību posma dalībnieki startēs 5 dažādās kategorijās - “Labākais pamatēdiens”, “Labākā uzkoda”, “Labākais deserts”, “Labākais veģetārais/vegāniskais ēdiens” un jau pieminētā kategorija “Tautas favorīts”. Galvenā balva – ceļazīme uz ESFA fināla sacensībām Zviedrijā 1000 EUR vērtībā.

ESFA Latvija žūriju veidos žurnāla “Pie galda” redaktore Māra Pole, restorānu “COD” un “Zivju lete” īpašnieks Murats Jusko, “Restorāns 3” šefpavārs Juris Dukaļskis, desertu un konditorejas izstrādājumu entuziaste un ēdienu blogere Anna Birmane, kā arī viens slepenais žūrijas loceklis. Pasākumu vadīs dzērienu eksperts Edgars Elbergs.

ESFA Latvijas posmu organizē Street Food Latvia, kas ir spēcīgi Latvijas street food kultūras attīstītāji un atbalstītāji.

European Street Food Awards sacensību Latvijas posms ir uzskatāms par lielāko un vērienīgāko notikumu Latvijas street food nozarē. Pasākums paredzēts bez ieejas maksas, un tā programmu piektdienas, 23. augusta, vakarā papildinās noslēpumainas mākslinieks, kurš plašākai publikai tiks atklāts tikai piektdienas rītā, kā arī DJ Judzhen & Kuraje. Sestdien, 24. augustā,  pasākuma apmeklētājus izklaidēs tādi mākslinieki kā Oscar Badger, DJ All-viss, DJ Aspirīns un grupa “Regīna”. Visas nedēļās nogales garumā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties interesantās aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, kā arī daudzpusīgās pašmāju ēdienu un dzērienu degustācijās. 

20190822-1106-esfa-plakats-mazs.jpg

Kaimiņos