Valgā ar Covid-19 inficējusies veikala darbiniece 1

Informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Trešdien, 1. aprīlī, Igaunijā tika īstenota reforma, kas paredz aptieku darbības jomas uzlabošanu. Tās mērķis ir mazināt vairumtirgotāju ietekmi uz medikamentu cenu noteikšanu. Reforma nosaka, ka 51% aptieku daļu jāpieder pašiem aptiekāriem, kuriem ir atbilstoša izglītība, kvalifikācija un sertifikācija. Ilgu laiku liela daļa Igaunijas aptieku šim nosacījumam neatbilda, tāpēc pastāvēja bažas par aptieku masveida aizvēršanos. Tomēr pēc reformas nosacījumu ieviešanas Igaunijā kopumā tika slēgtas 25 aptiekas. Valgā arī pēc reformas visas aptiekas turpina strādāt un 1. aprīlī Rimi tirdzniecības centra telpās tika atvērta vēl viena. Šobrīd visu Igaunijas aptieku īpašnieki ir to aptiekāri.

Iepriekš ziņojām, ka Valgas apriņķa domē izveidojusies jauna darbspējīga koalīcija. Lai gan februārī ‒ koalīcijas veidošanās laikā ‒ tika pieņemts lēmums samazināt Valgas apriņķa priekšsēdētāja vietnieku skaitu no četriem uz diviem, lai ietaupītu līdzekļus, ir pieņemts darbā trešais vietnieks ar mēneša algu 2600 eiro. Savukārt padomes vadītājas Kīlliki Sīlakas vietā, kuras mēneša alga bija 2400 eiro, amata pienākumus sāks pildīt Alars Nēme par 1500 eiro mēnesī. Savukārt jaunajai Valgas apriņķa priekšsēdētājai Esterei Karusei tika nolemts piešķirt atalgojumu 3000 eiro apmērā. 

Uz šo brīdi Valgas apriņķī reģistrēti pieci inficējušies ar koronavīrusa slimību “Covid-19”. Viens no pozitīvajiem testiem uz vīrusu tika veikts Valgas slimnīcā, bet pārējie citur Igaunijā. 

Ir zināms, ka viena no inficētajām personām ir Valgas veikala “Magaziin” darbiniece. Veikals šobrīd ir slēgts, darbinieki mājās – karantīnā un telpas tiek dezinficētas. Nav zināms, kad veikalu atvērs. Precīzi nav zināms, kur dzīvo Valgas apriņķī reģistrētās saslimušās personas.  

Igaunijā kopumā veikti 15725 testi uz aizdomu pamata par inficēšanos ar vīrusu, saslimuši 858. No vīrusa izraisītās slimības “Covid-19” Igaunijā miruši 11 cilvēki, jaunākais no tiem 55 gadu vecs vīrietis.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Jau 1097. un 15 pagalam. izarstējās tikai 62. robežas neatvērs vēl ilgi.

pirms gada, 2020.04.05 21:37

Kaimiņos