Valgā atver vienas dienas kafejnīcas

Pagājušajā sestdienā notika Valgas – Valkas kafejnīcu diena, iesaistoties tajā arī tuvākajā apkārtnē esošajiem ciematiem. Abās robežas pusēs kopumā varēja apmeklēt 15 vienas dienas kafejnīcas, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” galvenais redaktors Jāns Raps.

Valgas Sv. Jāņa baznīcā pusdienlaikā Zvanu torņa kafejnīca jau bija diezgan pārpildīta. Apmeklētāji pusdienoja, klausījās mūziku un pat dejoja.

Pretī baznīcai Valgas mūzikas skolas kafejnīcā “Meloodia” arī bija daudz viesu – pagalmā bija teltis un galdi, lai ēnā varētu glābties no degošās saules un baudītu dzērienus un skolotāju ceptās kūkas.

Mūziku varēja baudīt arī Valgas ģimnāzijas pagalmā, kur darbojās kafejnīca “Carpe Diem”, kur piedāvāja sviestmaižu kūku un konditorejas izstrādājumus, vidusskolēni spēlēja ģitāru, bet mazie kafejnīcas apmeklētāji varēja rotaļāties un zīmēt bērnu stūrītī.

Valgā bija arī divas politiskās kafejnīcas, tās izveidoja Reformu un Centra partiju pārstāvji. Valgas centrālajā laukumā tie tikās ar cilvēkiem un piedāvāja gan mājās gatavotas pankūkas, gan rabarberu kūku, vafeles un konditorejas izstrādājumus. Šajās kafejnīcās varēja piedalīties politiskajās diskusijās, noklausīties lekciju par ēdienu un konsultēties ar juristu.

Netālu no Valgas slimnīcas bija “Veselības kafejnīca”, blakus Vasarsvētku baznīcai – “Svētības kafejnīca”. Profesionālās izglītības centrā bija kafejnīca “P.O.P.P.”, picu kafejnīca atradās blakus baltajai mājai centrālajā laukumā, kafejnīca “Muhe Madjar” – Rīgas ielā. Ārpus kultūras centra ar īpašiem piedāvājumiem pārsteidza kafejnīca “Carl”.

Pilsētas tuvumā esošajā Jānikese ciematā varēja izbaudīt lielisku atmosfēru un pasaules garšas, savukārt Lātrē viesus sagaidīja kafejnīca ar nosaukumu “Kadi Kausid”.

Kaimiņos