Valgā būs ūdens atpūtas centrs 1

Trešdien, 25.novembrī, tika parakstīta vienošanās, kuras rezultātā Valgā, blakus pilsētas pamatskolai, tiks uzbūvēts ūdens atpūtas centrs, kas pirmos apmeklētājus varētu sagaidīt 2022.gada beigās, portālu "Ziemeļlatvija" informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Valgas novada arhitekts Jiri Tintera, parakstot vienošanos, atzīmēja, ka pierobežas pilsētas iedzīvotāji jau ilgu laiku gaidījuši ūdens atpūtas centra būvniecību. “Tuvākās pilsētas, kur iespējams apmeklēt šādas iestādes, ir Valmiera un Otepē, kas atrodas samērā tālu. Ekonomiskās situācijas dēļ neviens no vietējiem uzņēmējiem šādu projektu nespēj īstenot, tāpēc centra būvniecību uzņemas pašvaldība,” sacīja J.Tintera.

Ūdens atpūtas centrs atradīsies blakus skolas ēkai, kurā ir peldbaseins un sporta zāle. Jaunbūvē būs kafejnīca, trenažieru zāle un sauna. Atpūtas centrā būs lielais un mazais ūdens slidkalniņš, trīs vai četras zemūdens masāžas vannas, augsta spiediena dušas un burbuļvannas. Būs arī bērnu baseins ar siltāku ūdeni un pārplūdi, kā arī japāņu vanna, kurā cilvēks pilnībā var gremdēties siltā ūdenī.

Objekta projektēšana jāpabeidz līdz 2021.gada augustam, pēc tam būs nepieciešami vēl trīs mēneši būvniecības līgumu slēgšanai. Pats centra būvēšanas process aizņems aptuveni gadu. “Tas ir pats optimistiskākais scenārijs. Ideālā gadījumā, līdz 2022.gada Ziemassvētkiem ūdens atpūtas centram būtu jābūt gatavam,” pastāstīja arhitekts.

Pēc J.Tintera teiktā, aptuvenās būvniecības izmaksas varētu būt 2,5 miljoni eiro. Pusi no šīs summas segs valsts, otra puse jāsedz Valgas novada pašvaldībai.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Nabaga 1 miljonu būs jāaizņemās Valgai, un būs laba vieta atpūtai. Ko labu krauklis uzcēla Valkai, kad jau aizņemušies desmitiem miljonu valceniešu mazbērniem par jūgu?

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.27 10:58

Kaimiņos