Valgas pagasta vadītāju un vietnieku vaino nelikumībās

Pagājušajā piektdienā, 29. aprīlī, 12 Valgas pagasta padomes locekļi izteica neuzticību jaunajam pagasta vadītājas Monikas Rogenbaumas vietniekam Enno Kasem, , informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

E. Kase tiek vainots nelikumībās iepirkuma procedūrās 2019. un 2020. gadā, kas saistītas ar likumā noteiktā publiskā iepirkuma neorganizēšanu un iepirkuma līguma noslēgšanu, kas piešķir priekšrocības vienam uzņēmumam. Prokuratūra minētā iepirkuma lietā uzsākusi izmeklēšanu.

“Visi mani lēmumi ir pieņemti tikai pagasta un pagasta cilvēku interesēs. Man nekad nav bijusi doma gūt personisku labumu no jebkāda darījuma,” laikrakstam “Lõuna-Eesti Postimees” paskaidroja E. Kase.

Valgas pašvaldības nu jau bijusī vadība nesen iesniegusi pieteikumu kriminālprocesa uzsākšanai pret jaunievēlēto pagasta vadītāju Moniku Rogenbaumu.

M. Rogenbauma tiek vainota finansiālu zaudējumu nodarīšanā pašvaldībai 2017. gadā, kad viņa vēl bija Tahevas pagasta vadītāja. Pēc policijas domām, kriminālprocesam nav pamata. Likumsargi paskaidroja, ka Rogenbaumas darbības bijušas saskaņā ar pretkorupcijas likumu.

Kaimiņos