Valgas slimnīcā pirmais jaundzimušais kopš 2018. gada

Aizvadītajā ceturtdienā Valgas slimnīcā tika pieņemtas dzemdības ‒ pirmās kopš 2018. gada jūnija, informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Valgas slimnīcas dzemdību nodaļu mazā dzemdību skaita dēļ slēdza 2018. gada 1. jūlijā, tomēr dzemdību pieņemšanai nepieciešamais aprīkojums tika saglabāts īpašiem gadījumiem.

“Līdz šim aptuveni reizi gadā dzemdības ir notikušas neatliekamās medicīniskās palīdzības auto pa ceļam uz Tartu vai Veru, uz vietām, kur dzemdībām tiek nosūtītas Valgas grūtnieces. Izvērtējot situāciju, neatliekamās medicīniskās palīdzības ekipāžas mediķi nolēma, ka dzemdībām jānotiek Valgas slimnīcā, jo pagūt uz Tartu vairs nebija iespējams,” skaidro Valgas slimnīcas ārstēšanas vadītāja Neve Vendta.

“Dzemdības bija sarežģītas, tomēr ne mātei, ne jaundzimušajai meitiņai nekas nekait, abas sveikas un veselas tika nosūtītas uz Tartu slimnīcu. Esam ļoti pateicīgi mūsu darbiniekiem, kas palīdzēja bērnam nākt pasaulē. Šis gadījums apliecināja, ka mūsu slimnīcas personāls ir gatavs šādiem izaicinājumiem un Valgas iedzīvotāji var būt droši – gadījumā, ja dzemdētājai būs jādzemdē Valgā, mums ir viss tam nepieciešamais aprīkojums un kvalificēti darbinieki.”

Kaimiņos