Valmiermuižā piedāvās Slow Food vērtībās balstītas garšas

Lai šajā iestrēgušajā laikā savestu kopā vietējos mājražotājus un zemniekus ar pircējiem, aicinām jūnija sestdienās plkst. 12.00 – 15.00 Valmiermuižā iegādāt kvalitatīvu pārtiku, lai baudītu vietējās garšas ikvienā mājā. Būs iegādājami dabīgi, kvalitatīvi, sezonāli, vietēji, tīri un taisnīgi radīti produkti, kas nāk no Vidzemes.

Jau pērnajā gadā Valmiermuižā sāka rosīties Slow Food kopiena, kas izceļ labu, tīru un taisnīgu ēdienu. Slow Food pieeja ir balstīta izpratnē par ēdienu, ko nosaka trīs savstarpēji saistīti principi:

  • LABS: no labām izejvielām gatavots gards un veselīgs ēdiens,
  • TĪRS: audzēšana un gatavošana, kas nekaitē apkārtējai videi,
  • TAISNĪGS: pieejamas cenas ēdējiem, kā arī taisnīga samaksa un labi darba apstākļi audzētājiem.

Slow Food kustība aizstāv, izceļ un popularizē vietējās kulinārās tradīcijas un garšas nacionālās bagātības, bioloģisko daudzveidību, rūpes par vidi un atbildīgu saimniekošanu. Lai izzinātu katra produkta stāstu, tirgotāji labprāt padalīsies stāstos par saimniekošanu, pieredzi un kādu recepti, kur vislabāk attiecīgo produktu izmantot vai saderību ar citiem ēdieniem. Vakarpusē, plkst. 17.00 – 20.00, būs iespējams izbaudīt jau gatavas maltītes – grilētus un īpaši gatavotus gardumus no Valmiermuižas alus virtuves.

Lai piedalītos Slow Food tematiskajā tirdziņā Valmiermuižā, tirgotājiem jāsaimnieko atbilstoši Slow Food principiem un godprātīgi tie jāievēro. Produktiem jābūt pašu audzētiem, ievāktiem, zvejotiem, gatavotiem, ar atbilstošām, vietējām, dabīgām piedevām un kvalitatīvām sastāvdaļām. Tirdziņā piedalīsies paši saimnieki vai kompetenti produktu pārzinātāji.

Respektējot drošības un sanitārā protokola ierobežojumus, tirgotāji tiks izvietoti ar atbildīgu distanci, kā arī pircējiem lūgums ievērot vismaz 2 m distanci un higiēnas prasības. Ja ir slimības simptomi vai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu, aicinām palikt mājās.

20200603-1004-slow-food-valmiermuiza-afi

Kaimiņos