Kārķu pagastā domā par jauno paaudzi

Ar jauna bērnu rotaļlaukuma “Zīļuka sēta” būvniecību parkā pie tautas nama turpinās Kārķu pagasta attīstība un vides labiekārtošana ar mērķi kļūt par ģimenēm ar bērniem draudzīgu vietu. Tas notiek, pateicoties vietējā uzņēmēja Kristapa Lūša labajai gribai un finansiālajam atbalstam.

Par to, ka Kārķos būs jauns rotaļlaukums, “Ziemeļlatvijai” pavēstīja Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalžu vadītājs Pēteris Pētersons. Viņš atzina, ka nesen ar baltu skaudību “Ziemeļlatvijā” izlasījis publikāciju par Smiltenes novada uzņēmuma “Graanul Invest” dāvanu – rotaļu kompleksu – Launkalnes sākumskolas jaunākās pirmsskolas grupas audzēkņiem. Lasot vēl nodomājis, ka Kārķu pusē nav tik veiksmīgu kokapstrādes uzņēmumu, kas varētu ar tik plašu sirdi atbalstīt bērnu vajadzības. Taču pēc neilga laika saņēmis vietējā uzņēmēja, kas rosās veikalā, SIA “KL Retal” īpašnieka Kristapa Lūša piedāvājumu –  bērnu rotaļlaukuma uzstādīšanu par saziedotajiem līdzekļiem ar labdarības fonda “Zīļuks” atbalstu. Šī labdarības fonda sadarbības partneris ir Latvijas Tirgotāju savienība “Lats”, kurai pieder veikalu ķēde. Šajā veikalu ķēdē ir arī K. Lūsim piederošie veikali, no kuriem viens ir Kārķos. Visi veikali piedalījušies ziedojumu vākšanā, tāpēc K. Lūsim piedāvāts izvēlēties vietu, kur uzstādīt bērnu rotaļlaukumu. Izvēle kritusi par labu Kārķiem.   

Lai taptu “Zīļuka sēta”, darbus veic uzņēmums SIA “Fixman”. Jaunais rotaļlaukums top līdzšinējā, diemžēl jau savu laiku nokalpojušā laukuma vietā. 

Vakar “Ziemeļlatvijai” neizdevās telefoniski sazināties ar uzņēmēju K. Lūsi.

Savukārt Kārķu pagasta pārvaldes darbiniece Sandra Pilskalne ar gandarījumu stāsta, ka “Zīļuka sētas” atklāšana plānota ceturtdien, 3. septembrī, pulksten 15. Kārķu pagastā ir astoņas daudzdzīvokļu mājas, kurās visās dzīvo ģimenes ar bērniem. S. Pilskalne uzskata, ka jaunajā rotaļlaukumā uzkavēsies ne tikai centra, bet arī lauku māju bērni.

“Jaunais rotaļlaukums ir investīcija nākotnei, kas noteikti atnāk atpakaļ citādākā veidā. Te būs droša un sakārtota vieta, kur bērniem pavadīt brīvo laiku,” uzskata S. Pilskalne.

Novados