Kas notiek Rūjienā? Skaidro “Ziemeļlatvija”

Kāds noskaņojums ir Rūjienā? Ko par gaidāmo novadu reformu domā Rūjienas iedzīvotāji, uzņēmēji, pašvaldība? Lai to noskaidrotu, “Ziemeļlatvija” devās uz Rūjienu, secinot, – Rūjienā daudzi cilvēki sarunās piesauc Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa vārdu apmēram no sērijas – “Krauklis nāk”. 

Rūjiena sevi pozicionē kā zaļo kultūras un mākslas pilsētu, un tāda tā pirmajā brīdī iebraucējam arī šķiet, – mierpilna, klusa un zaļa, taču gaidāmā novadu reforma nolobījusi virsējo slāni, atklājot rūjieniešu karstasinīgo rakstura pusi. Bez cīņas viņi negrasās padoties.

Pēc Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēju iniciatīvas šomēnes notiek parakstu vākšana par tēmu, kas rezumēta īsi un kodolīgi: “Mēs, Naukšēnu un Rūjienas novadu iedzīvotāji, ar saviem parakstiem apliecinām, ka esam kategoriski pret šo abu novadu apvienošanu ar Valkas novadu”.  Līdz šās nedēļas sākumam pret Rūjienas un Naukšēnu novadu iekļaušanu Valkas novadā  jau bija parakstījušies 2480 iedzīvotāji. 

Ja tiks apstiprināts šobrīd   piedāvātais administratīvi teritoriālās reformas modelis, kurā Rūjienas un Naukšēnu novadus paredzēts iekļaut Valkas novadā, rūjienieši un naukšēnieši  ir gatavi iesaistīties daudz radikālākās akcijās, piemēram, autoceļu bloķēšanā un demonstrāciju un piketu rīkošanā  pie Ministru kabineta un Saeimas.

Ko vēl “Ziemeļlatvija” Rūjienā uzzināja un ko domā rūjienieši par gaidāmo novadu reformu, lasiet laikraksta “Ziemeļlatvija” piektdienas, 20. septembra numurā. 

Novados