Kas notiek Valkas kultūras namā? Vai tikai naudā ir problēma? 1

Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, bet daudziem valcēniešiem šķiet, ka vietējā kultūras dzīvē iestājusies pauze. Lai noskaidrotu, kādas vēsmas kultūras dzīvē gaidāmas šogad, “Ziemeļlatvija” uz sarunu aicināja pilsētas kultūras nama direktoru Māri Žigatu.

“Pasākumi mums būs tik daudz, ka kaimiņi pat tuvumā nestāv. Pilsētas kultūras namam ir nauda tikai tik daudz, lai mēs šo māju uzturētu kārtībā – lai tā būtu silta, gaiša un sakārtota, lai te varētu darboties pašdarbības kolektīvi: senioru deju kolektīvs “Zelta rudens” un dramatiskais kolektīvs, senioru koris “Dziesmu rota”, dziesmu un deju kopa “Sudmaliņas”, dziesmu draugu kopa “Nāburgi”, novada sieviešu koris “Ziemeļstīga”, modes deju grupa “Aija” un Valkas teātris. Pilsētas kultūras nama telpas izmanto ne tikai vietējie kolektīvi, bet arī daudzi citi, kad notiek novada vai reģiona skates. Telpas tiek izmantotas arī pasākumiem. Piektdien notiks Valkas ģimnāzijas Žetonu vakars, martā uzņēmuma jubileju svinēs Valgas gaļas kombināts. Visus nenosaukšu. Gadā telpas svētku pasākumiem tiek iznomātas vismaz 15 reizes. Tā ir mūsu ikdienas darba neredzamā puse, par ko iedzīvotāji droši vien pat nenojauš,” uzskata M. Žigats. 

Turklāt kultūras namā notiek salīdzinoši daudz pasākumu, kurus organizē paši kolektīvi. Pilsētas kultūras nams tos atbalsta, piemēram, no sava budžeta finansējot deju mūziku.

M. Žigats atgādina, ka pirms trim gadiem, kad viņš sāka strādāt šajā amatā, viens no galvenajiem nosacījumiem bijis, ka neviens pasākums netiks pirkts par nodokļu maksātāju naudu. Vadītājs skaidro, ka pilsētas kultūras namam nav tik liels budžets, lai pirktu pasākumus. To M. Žigats atceras vienmēr, kad kāda producentu grupa piedāvā pasākumu vai koncertu Valkā. Viņam joprojām negatīvas emocijas izraisa pērn rokgrupas “Pērkons” atceltais koncerts, jo uz to iepriekšpārdošanā bija nopirktas tikai simts biļetes. Mūziķi nolēma Valkā nesniegt koncertu.  

“Ne jau tikai naudā ir problēma. Svarīgi ir atcerēties, cik iedzīvotāju dzīvo novadā..."


Pilno interviju ar Māri Žigatu un Valkas novada Izglītības un kultūras daļas vadītāja Aivara Ikšeļa komentāru lasiet laikraksta “Ziemeļlatvija” piektdienas, 22.februāra, numurā vai šeit, iegādājoties rakstu pilnā apjomā.


PLĀNOTIE PASĀKUMI VALKĀ
Aprīlī
5. aprīlī – simfoniskās mūzikas koncerts ar E. Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra piedalīšanos.
Maestro Raimonda Paula un dziedošā aktiera Andra Bērziņa jaunā koncertprogramma “...Jūs arī varat paspēt kaut ko vēl padarīt” (datums būs zināms mēneša beigās).

Maijā
11.–12. maijā 17. Lielais labdarības robežtirgus ar plašu kultūras programmu un pirmo zaļumballi.

Jūnijā
1. jūnijā Valkā un Valgā notiks Jāņa Cimzes 205 gadu jubilejai veltīta Latvijas – Igaunijas dziesmu diena “Kroņu pinējs”. Piedalīsies jauktie kori.
No 5. līdz 11. jūnijam – Valkas un Valgas pilsētas svētki.
Sestdien, 8. jūnijā, brīvdabas estrādē darbosies grandioza bērnu rotaļpilsēta un būs pasākumi bērniem, vakarā – diskotēka jauniešiem.
9. jūnijā pilsētas kultūras namā notiks pasākums “Dziesmu duelis” ar TV zvaigžņu plejādi – Baibu Sipenieci-Gavari, Normundu Jakušonoku un Uldi Marhilēviču.
23. jūnijā brīvdabas estrādē – Lielā Līgo dienas zaļumballe “Salīgojam kopā ar igauņiem” (bez maksas). Būs arī Jāņu lielais ugunskurs.

Jūlijā
5. jūlijā brīvdabas estrādē – grupas “Čikāgas piecīši” koncerts.

Augustā
Mēneša beigās (datums tiks precizēts) brīvdabas estrādē – grupas “Musiqq” koncerts.

Septembrī
No 4. līdz 7. septembrim pilsētas kultūras namā notiks 13. Starptautiskais laikmetīgā teātra festivāls “Tālvils 2019”.

Novembrī
Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai veltīts svētku pasākums un balle

Komentāri 1

duksis4x4

Jāsaka, ka daudz nekas nav mainījies, kā bija pirms trim gadiem, tā palicis. Kaut kas jau tajā ēkā notiek- gaismas deg, siltums tajā ir, bet par tautas namu tas tā arī nav kļuvis.

pirms 2 gadiem, 2019.02.25 13:15

Novados