Koalīcijā esot panākta vienošanās par Rūjienas un Naukšēnu pievienošanu Valmieras novadam 2

Koalīcijas partneri panākuši kopēju sapratni par nepieciešamajām korekcijām administratīvi teritoriālās reformas plānā, Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienojot Valmieras novadam, aģentūru LETA informēja Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis Oskars Muksimovs.

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs (JKP) norādīja, ka Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji bija savākuši 2480 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam.

“Arī valmierieši atbalsta minēto novadu pievienošanu Valmierai. Mēs to nevaram ignorēt, un šādas izmaiņas administratīvi teritoriālās reformas plānā ir loģiskas, racionāli pamatotas un sakrīt ar novadu iedzīvotāju vēlmēm. Vēl joprojām domājam par modeli, kā atrisināt Valkas novada jautājumu,” skaidroja Jurašs.

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā Administratīvi teritoriālās reformas modelī Rūjienas un Naukšēnu novads ir iekļauts Valkas novadā, taču abas pašvaldības tam kategoriski iebilst.

Rūjienas novada pašvaldības un Naukšēnu novada pašvaldības domes iepriekš atbalstījušas to teritoriju iekļaušanu Valmieras novadā.

Pati Valmieras pilsētas pašvaldības dome iepriekš pieņēma lēmumu atbalstīt administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, iekļaujot jaunveidojamajā Valmieras novadā arī Rūjienas un Naukšēnu novadus.

Komentāri 2

lukiasmi

Un ko tad Strenči guļ? Tie grib pie Valkas? Vai arī Pētersons ir vienojies ar Kraukli par siltu amatu?

pirms gada, 2019.11.26 14:43

bezugunsnavdumu

Valkas novadam arī jābūt pie Valmieras. Jāvāc parakstus, bet varu derēt uz 1000 eiro, ka piekritēju būs maz. Valka esot kraukļa stipendiātu apmākta.

pirms gada, 2019.11.26 16:04

Novados