Komisija lemj Valmieras novadā iekļaut arī Naukšēnus un Rūjienu, savukārt Valkas novadā arī Trikātu un Ēveli 2

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien lēma jaunveidojamajā Valmieras novadā iekļaut arī Naukšēnu novadu un Rūjienas novadu, savukārt Valkas novadā arī Trikātas pagastu un Ēveles pagastu. 

Gan Valmieras novadu, gan Valkas novadu kopumā veidos arī citi novadi. Savukārt par augstāk minēto teritoriju iekļaušanu bija raisījušās vienas no plašākajām diskusijām.

Tāpat saglabāts jau sākotnējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātais regulējums, ka jaunveidojamā Valkas novadā tiek iekļauts arī Strenču novads.  

Reizē tiek sagaidīts, ka VARAM nedēļas laikā sagatavos savu piedāvājumu par Valkas novadu, lai sniegtu redzējumu par labāko risinājumu efektīvākas pašvaldības izveidošanai, žurnālistiem skaidroja komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP). 

Šodien komisijas sēdē pret Trikātas pagasta pievienošanu Valkas novada iebilda kāds pagasta iedzīvotājs, kurš akcentēja, ka šādā gadījumā vērsīsies Satversmes tiesā. No viņa teiktā arī izrietēja, ka pie šāda scenārija viņš varētu aizbraukt no Latvijas.

Arī Strenču novada pārstāvis iebilda pret ieceri to pievienot Valkai, skaidrojot, ka abas pašvaldības nav savstarpēji saistītas.

Politiķis neizslēdza teorētisku iespēju, ka pēc VARAM piedāvājuma saņemšanas, kādas izmaiņas attiecībā uz Valkas un Valmieras novadiem vēl varētu tikt veiktas. 

Vienlaikus Pelšs piebilda, ka šodien komisijā atbalstīts komisijas pamatuzstādījums un darbs pie Valmieras novada jautājuma pēc būtības ir noslēdzies.

Kā ziņots, iebilstot pret likumprojektā vai tā priekšlikumos paredzētajiem scenārijiem, vairāku pašvaldību pārstāvji šodien ATR komisijā pauda vēlmi pievienoties jaunveidojamajam Valmieras, nevis Valkas novadam.

Īstenojot ATR, 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 39 pašvaldības.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Trikātiešiem jādeklarējās Valmierā. Lai krauklis sēž laimīgs ar teritoriju, kuru jāapsaimnieko par Valkas naudu. Valcenieši jau stulbi, nepretojās - tātad grib stutēt svešus pagastus par savu naudu.

pirms gada, 2020.02.11 21:54

bezugunsnavdumu

Pa lielam krauklis iešāvis sev spārnā. Nakāmās velēšanās viņam ies smagi. Trikāta + Evele + Strenči izveidos savu partiju un, tad jau arī valceniešiem būs par ko vēlēt.

Krauklim patīk pedējo brīdi pieminēt vārdu matemātika. Laikam vēstures grāmatā izlasīja jauno vārdu, bet savādi ka neizrēķināja savas izredzes nākotnē.
Vietejie Valkas loši tas jau viens, bet jaunpienācēji jau balsos par savējiem un masveidā. Jo tiem ir stimuls balsot, nevis domāt, iet neiet.

pirms gada, 2020.02.11 22:54

Novados