Košākais un smaržīgākais dārzs visā Grundzāles pagastā šobrīd ir Ērikai Trifanovai. Brauc ciemos!

Flokšu selekcionāres grundzālietes Ērikas Trifanovas dārzu pavisam droši var dēvēt par viskošāko un smaržīgāko visā pagastā. Uz to ir jābrauc tieši šobrīd ‒ augustā. Braucot cauri Grundzāles ciematam pa Pleskavas šoseju, no ceļa var manīt košumu “Lejasbrūžos”, taču, nokļūstot sētā, viss smaržo. Smaržo tik patīkami, ka gribas aizvērt acis un sapņot! 

Sekojot reibinošajam flokšu aromātam, ātri vien nokļuvu Ērikas kundzes dārzā. Vasaras pilnbriedā dažādu toņu rozā, violeti, zilgani, balti, raibi zied flokši. Šobrīd kolekcijā ir aptuveni 216 šķirņu, no kurām 62 kolekcijas, bet pārējie selekcijas. “Lejasbrūžos” ir, ko redzēt un dzirdēt, jo Ērikas izteiksmīgais stāstījums ir piesātināts ar labu humoru. Tiem, kas vēl nezina, flokšu audzētāja spēlē Grundzāles pagasta amatierteātrī “Cik jaudas” un nesen ieguva labākās sieviešu lomas atveidotājas balvu Edgara Liepiņa piemiņas pasākumā Skultē.

Cienījamā grundzāliete pie sevis ciemos gaida ģimenes, mazas kompānijas un flokšu mīļotājus, lielos autobus ar piecdesmit cilvēku grupu vairs neuzņem, jo tie nebrauc ar vienām domām, esot liela skriešana, blēņas un pat marķējuma noņemšana. 

“Mani visvairāk priecē, ja atbrauc pāris ģimeņu vai flokšus mīlošas kundzītes, jo tad varam ne tikai apskatīt kolekciju, bet arī tepat uz bluķīšiem piesēst un parunāt. Nesen bija ciemiņi no Rūjienas, Cēsu un Dzērbenes puses. Ne visiem ir, kur stādīt flokšus, taču par tiem parunāties gan gribas katram. Līdz augusta vidum pavisam droši var braukt ciemos. Tik jābrīdina, ja uznāk spēcīgs lietus, floksis vairs nav tik smuks.

Iespēja ir arī dabūt stādus, tikai tad būs jāatbrauc otrreiz. Kad flokši būs noziedējuši, vākšu kopā sarakstu un tad sāksies izrakšana. Tas arī nav vienas dienas darbs. Ar lāpstu nestrādāju, jo negribu nodarīt pāri floksim. Izmantoju mazu rokas zāģīti, lai atdalītu kailsakņu stādus. Iespējams, tas nebūs tikai viens stiebriņš, kā tas ir podos veikalā. Diemžēl man tas klibo, bet es neliedzu vairāk. Ielieku stādiņu maisiņā, pierakstu klāt nosaukumu, un gatavs! Te par ienākumiem nav runa, tas viss ir sirdij,” teic flokšu audzētāja Ērika.

Novados