Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur likt pērnās lapas Strenčos un Sedā?

Strenču novada pašvaldība pirmo reizi Strenču un Sedas iedzīvotājiem piedāvā izmantot iespēju pērnās lapas nevis dedzināt ugunskuros, bet gan sabērt maisos. Tos pašvaldība izvedīs, neprasot maksu.

Tā nolemts tāpēc, lai pilsētas pavasarī neietītos ugunskuru dūmos, turklāt kaitīgos, jo bijuši gadījumi, kad cilvēki ugunskuros līdz ar lapām dedzinājuši arī plastmasas izstrādājumus un citus sadzīves atkritumus.

Strenču novada pašvaldība aicina iedzīvotājus sagaidīt pavasari sakoptos īpašumos, tāpēc Strenčos un Sedā no 15.  līdz 28. aprīlim izsludina lapu akciju, palīdzot iedzīvotājiem  atbrīvoties no pērnajām lapām.  

Iedzīvotājiem savāktās pērnās lapas jāsaber maisos un jānovieto tehnikai pieejamās vietās (uz ielas, ārpus sētas), informē Strenču novada domes izpilddirektore Vita Vīksna. Maisos drīkst būt tikai lapas, bet zari jāsavāc atsevišķās kaudzītēs. Lapās nedrīkst būt sadzīves atkritumu piejaukumu, citādi pašvaldība draud piemērot sodu. 

Ja ir nepieciešams, maisus iedzīvotāji varēs saņemt Strenču novada domes Īpašumu apsaimniekošanas un tehniskā nodrošinājuma nodaļā.  Maisi ar lapām bez maksas tiks savākti un aizvesti no 29. aprīļa līdz 3. maijam. 

Sīkāku informāciju  par lapu akciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 29129911 Inesei Kārkliņai, pašvaldības Īpašumu apsaimniekošanas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniecei.

I. Kārkliņai arī jāzvana, piesakot lapu izvešanu un norādot vietu, no kurienes maisi ar lapām jāizved.

Novados