Lācis plosa skābbarības ruļļus

Jūnija sākumā “Ziemeļlatvija” rakstīja par Valkas novada Ērģemes pagastā redzētiem diviem lāčiem. Kāda ērģemiete viņus bija pamanījusi pārejam ceļu un dodamies vietējās kapsētas virzienā.

Pirms Līgo svētkiem saņēmām ziņu no Kārķu pagasta zemnieku saimniecības “Kalnjāngloži”, – zemnieki  padalījās ar fotogrāfijām, kas norāda uz lāču atstātām pēdām, proti, saplēstiem skābbarības ruļļiem netālu no Pelēdas ezera Vēveros. Uz plēves lācis bija atstājis savas ķepas nospiedumu, – fotogrāfijā redzams, ka plēve tikusi plēsta ar nagiem.

Tīrums atrodas aptuveni astoņus kilometrus no Ērģemes kapsētas, kuras apkaimē lāči bija manīti jūnija sākumā.

“Tas ir tīrums, ko pļaujam kaimiņam, turpat netālu ir viņa māja. Aizbraucām izskaitīt, cik ruļļu pa visiem tīrumiem sanācis, un bijām šokā par ieraudzīto. Sākumā nesapratām, kas noticis,” stāsta kārķēniete Inese Lūse. No 22 ruļļiem plēve bijusi pārplēsta kādiem 15. Paši lāči tuvumā nav manīti.

“Braukt uz mežu mellenēs gan tagad būs bail,” atzīst I. Lūse.

To, ar kādu domu lācis vai lāči izklaidējušies pie skābbarības ruļļiem, var tikai minēt. Piemēram, lāči ir  visēdāji, un viņu ēdienkarti galvenokārt sastāda tieši augu barība, bet, vai tas attiecas arī uz skābbarību, vismaz “Ziemeļlatvijai” nav zināms.

Novados