Lai justos mājīgi, labiekārto Valkas pilsētas kultūras namu 1

Šonedēļ Valkas pilsētas kultūras nama pirmā stāva foajē, kas atrodas pirms ieejas lielajā zālē, piedzīvojis patīkamas pārmaiņas – telpā ir uzstādītas divas nelielas romiešu vīrišķās kolonnas, vāzes ar sauso ziedu kompozīcijām, kā arī apmeklētāju ērtībām novietota neliela izmēra grieķu stila sofa.

Pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis skaidro, ka foajē telpas iekārtojums atbilst neoklasicisma stilam, kādā celts pats kultūras nams. Šo stilu sauc arī par grieķu pseido mākslu, jo tam ir raksturīgas romiešu kolonnas, kādas redzamas grieķu tempļos. A. Ikšelis uzsver, ka foajē pārvērtības tiks īstenotas pakāpeniski, jo tam visam nepieciešams finansējums. Iecerēts, ka foajē būs četras grieķu stila sofas ar nelieliem galdiņiem. 

“Ziemeļlatvija” interesējās, kurš jaunajās vāzēs veidojis sauso ziedu kompozīcijas. A. Ikšelis atbild, ka pats, jo viņa pirmā profesija esot dārznieks. Savukārt pilsētā pazīstamā floriste Inga Daniela ir izveidojusi pievilcīgu sauso ziedu kompozīciju, kas rotā vienu no nama palodzēm. A. Ikšelis atzīst, ka šīs pārmaiņas notikušas, lai kultūras iestādes apmeklētāji justos mājīgi un gaidīti.

Sagaidot siltāku un sausāku laiku, veicamo darbu sarakstā ir iekļauta āra kolonnu atjaunošana, jo vienai ir nolupusi krāsa. Tas bojā ēkas kopskatu.  

Direktors stāsta, ka šonedēļ ir uzstādīts arī lielizmēra plazmas ekrāns, kurā turpmāk apmeklētāji varēs redzēt visu pasākumu afišas. No tām iestāde pamazām jau atsakās, lai ietaupītu līdzekļus, jo afišu drukāšana ir salīdzinoši dārga.

Skaņu režisors Andris Niklavičs ir radījis melodiju gongiem, kas trīs reizes skan pirms pasākuma sākuma. Apmeklētāji to atzinuši par veiksmīgu risinājumu, un vairums saka, ka tā skaņas ir ausij tīkamas.

A. Ikšelis uzskata, ka paši patīkamākie jaunumi ir tie, ka pēdējā laikā notikušo pasākumu – koncertu un filmu seansu – apmeklētība ir augusi. Tas nozīmē, ka cilvēki vēlas baudīt kultūras dzīvi. Lai pilsētas kultūras dzīves organizatori uzzinātu, ko vietējā sabiedrība vēlas redzēt uz skatuves, pirmdien, 24. februārī, no pulksten 17.30 līdz 18.30 otrā stāva foajē notiks diskusija “Kultūras tērzētava pie kafijas tases”. Aicināti visi interesenti.

Komentāri 1

veletajsv

Kaut kā izskatās, ka beidzot, kultūras nams ir nonācis pareizajās rokās! Patīkams pārsteigums!

pirms gada, 2020.02.21 13:41

Novados