Latviete Spānijā dzīvo mājas karantīnā

Spānija līdz ar Itāliju un Vāciju ir to valstu vidū, kurās šonedēļ vērojams visstraujākais inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ar Covid-19.

Pēc datiem uz vakardienu, 19. martu, kopējais saslimušo skaits Spānijā bija 14 769 , bet mirušo skaits –  638.  

Lai gan Spānijā ieviesti stingri karantīnas pasākumi un ir ierobežota cilvēku pārvietošanās, inficēto skaits turpina pieaugt. Covid-19 vissmagāk skāris Madridi, kur konstatēti 43 procenti no visiem inficēšanās gadījumiem, vēsta plašsaziņas līdzekļi. Policija Madridē izmanto dronus un papildus skaļruņus, lai pārraudzītu pilsētu un ziņotu cilvēkiem, ka valstī un pilsētā ir karantīnas stāvoklis, kura laikā cilvēkiem jāatrodas vienīgi mājās un pārvietojoties vien kritiski nepieciešamā brīdī. Par šo noteikumu neievērošanu var pienākties naudas sods.

Spānijas pilsētā Barselonā dzīvo smilteniete Madara Šabanova. “Ziemeļlatvija” sazinājās ar viņu un lūdza pastāstīt, kāds ir noskaņojums.

Lūk,  ko raksta Madara: “Šobrīd esmu  sestajā dienā mājas karantīnā. Es mēģinu saskatīt visur gaišo pusi un, pat ja esam spiesti palikt mājās nākamo mēnesi, es zinu, ka šis mazais diskomforts, kas mums ir jāpārvar, var izglābt citu cilvēku dzīvības. Nekad nav bijis vieglāk kādam palīdzēt. Pasaulē ir krīzes situācija, un cilvēku dzīvības ir uz spēles. Ja mēs varam izglābt kaut vienu dzīvību, paliekot mājās, tas ir to vērts. Šis ir moments, kad ir iespēja pavadīt laiku ar savu ģimeni, lasīt grāmatas un padarīt visas tās lietas, kurām tev nekad ikdienā nepietika laika. Man ir draugi, kuriem ir darbs Spānijā, bet, kad viņi saprata, cik nopietna ir situācija, izlēma atgriezties mājās, lai būtu ar ģimeni. Es atbalstu viņus šajā lēmumā, jo nav nekā svarīgāka par tuvajiem cilvēkiem. Vienīgā cerība, ka latvieši, kuri  atgriežas, lai būtu ar savām ģimenēm arī veiks visus piesardzības pasākumus, lai pasargātu citus. Latvijā ir grūtāk, jo, cik zinu,  nav tādas sistēmas, lai varētu samaksāt algas visiem cilvēkiem, kuriem būs jāpārtrauc strādāt. Spānijā  tev maksā pat tad, ja neej uz darbu. Ja godīgi, es nedomāju, ka vajadzētu atļaut cilvēkiem iebraukt Latvijā. Es saprotu, ka tās ir mājas, bet ar šo kustību viņi pakļauj ļoti daudzus cilvēkus lielam riskam. Mūsu slimnīcas nespēs tikt galā ar šo vīrusu. Kā piemērs ir visas attīstītas valstis, kas šobrīd ir uz sabrukšanas līmeņa, atzīstot, ka nākamajās dienās viņiem nāksies izvēlēties, kuri cilvēki dzīvos, jo  vienkārši nav pietiekoši daudz aprīkojumu, lai visus izglābtu. Līdz ar to man ir ļoti bail, – ja vairāk cilvēku ieradīsies Latvijā, slimībai būs vieglāk izplatīties un slimnīcas netiks galā ar noslogojumu.”

Sekosim līdzi Latvijas valdības lēmumiem saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un informēsim savus lasītājus.

Novados