Latvijas Zaļais punkts aicina piedalīties iniciatīvā un konkursā “EiRevīzija”

Ņemot vērā pasaulē valdošo pandēmiju, cilvēkiem ir nācies būtiski mainīt savus paradumus, aizstājot ierastās ikdienas gaitas un dažādu pasākumu apmeklējumus ar mājas dzīvi. Veicinot jēgpilnu un videi draudzīgu laika pavadīšanu, Latvijas Zaļais punkts aicina iesaistīties iniciatīvā un konkursā “EiRevīzija”. Tās laikā iedzīvotāji aicināti ieviest kārtību savās mājvietās, atbrīvojoties no nevajadzīgajām mantām, tās pareizi sašķirojot. Iniciatīvas dalībnieki, kuri līdz 24.maijam iesūtīs savas fotogrāfijas, varēs pretendēt arī uz ikdienā noderīgām balvām. 

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: “Ja ne katram, tad katram otrajam iedzīvotājam noteikti mājās ir kādi plauktiņi, skapji, noliktavas, kur atrodami virkne sen neaiztiktu priekšmetu. Stikla burciņas un pudeles, apģērbi, apavi, nolietotas elektroiekārtas, kartona kastes u.c. - tam visam ir iespējams dot “otro dzīvi”, pareizi sašķirojot. Jau pēc mūsu aptaujām redzam, ka ik gadu palielinās to iedzīvotāju skaits, kuri šķiro savus mājsaimniecībā radītos atkritumus. Atšķirībā no daudzām citām aktivitātēm, atkritumu šķirošanā un arī konkursā “EiRevīzija” var piedalīties katrs, tādējādi parūpējoties par tīru un sakoptu vidi, kā arī ilgtspējīgu resursu izmantošanu. Iniciatīvas laikā aicinām iedzīvotājus būt aktīviem, parādīt savus atkritumu šķirošanas paradumus vai ieviest tos no jauna, tādējādi iedrošinot arī citus parūpēties par to, lai pēc iespējas vairāk atkritumu nonāktu otrreizējā apritē.”

“EiRevīzija” konkurss notiek Latvijas Zaļā punkta Facebook profilā @zaļais.punkts, kur ikviens iniciatīvas dalībnieks līdz 24.maijam var publicēt vai nosūtīt savu fotogrāfiju ar atspoguļojumu par dalību savā mājas revīzijā, atkritumu šķirošanā vai Lielajā Talkā, kas norisināsies jau šajā nedēļas nogalē. Visi konkursa dalībnieki, kuri būs iesūtījuši savas fotogrāfijas, maija beigās piedalīsies izlozē par patīkamām un ikdienā noderīgām balvām. Akcijas noteikumi pieejami arī šeit.

Sašķirotās mantas, ievērojot valstī noteiktās piesardzības prasības, iedzīvotāji var nodot tuvējos atkritumu dalītās vākšanas punktos. Vieglo iepakojumu (plastmasas, papīra, metāla) un stikla taru iespējams izmest gan publiski pieejamos atkritumu šķirošanas konteineros, gan, atbilstoši atkritumu apsaimniekotāja piedāvājumam, individuāli lietojamajos. Atkritumu šķirošanas laukumos, kuri pieejami visā Latvijā, var nodot arī elektroiekārtas, mēbeles, koka iepakojumu, metālu, autoriepas un citus priekšmetus. Kopš pagājušā gada septembra Rīgā un tuvējā Pierīgā pieejami arī tekstila šķirošanas konteineri, kuri tika uzstādīti Latvijas Zaļā punkta un SIA “Eco Baltia vide” tekstila šķirošanas pilotprojekta ietvaros, kā arī lieliem soļiem jau notiek darbs pie bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītās vākšanas ieviešanas Latvijā. 

Informāciju par dažāda veida atkritumu šķirošanas vietām var atrast Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv  sadaļā “Kur izmest?”, savukārt par pareizu atkritumu šķirošanu – sadaļā “Atkritumu šķirošana”. Savukārt par Lielās Talkas norisi un tās laikā savākto atkritumu nodošanu var interesēties savā pašvaldībā. 


Novados