Latvijas Žurnālistu asociācijas aicinājums valdībai, uzņēmējiem un sabiedrībai 2

Kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar COVID-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to! 

Vienlaikus reklāmas ieņēmumi, kas ir mediju galvenais ienākumu avots, strauji krīt. LŽA biedru aptauja rāda, ka visos medijos apturētas plānotās reklāmas kampaņas, atceltas jau apstiprinātās un nav plānots atsākt reklamēties tuvākajā laikā. Daļa mediju jau samazinājuši algas, citi plāno atlaist daļu darbinieku, bet ar šo rīcību nevar segt zaudējumus un turpināt strādāt.

Nesaņemot atbalstu, lielu daļu mediju no slēgšanas šķir viens solis. Tas nozīmē, ka bez uzticamas informācijas paliks būtiska sabiedrības daļa.


Lai atbalstītu medijus un tie arī turpmāk spētu nodrošināt sabiedrību ar tik nepieciešamo informāciju par COVID-19, mēs aicinām:

Valdību

  1. Sniegt finansiālu atbalstu medijiem, kas jau līdz šim ražoja kvalitatīvu saturu, kuri ir sociāli atbildīgi un ievēro labas žurnālistikas praksi. LŽA aicina atbalstu attiecināt uz jau esošiem kvalitatīviem projektiem, neprasot saspringtajos apstākļos radīt jaunus projektus. Aicinām piemērot vienotus kritērijus, nekoncentrējoties uz atbalsta saņēmēju darbības formām, bet atbalstīt kvalitatīva satura ražošanu.
  2. Rast iespējas samaksāt apraides maksas TV un Radio.
  3. Rast iespējas samaksāt pasta piegāžu maksas drukātajai presei.
  4. Lemt par reklāmas tirgus ierobežojumu atcelšanu.

Uzņēmējus un valsts iestādes

Aicinām Latvijas uzņēmējus un valsts iestādes, kas šobrīd reklamējas ārvalstu sociālo tīklu platformās, atbalstīt vietējos medijus un izvietot reklāmas tajos. Šis mūsu priekšlikums neradīs papildu izmaksas, un neviens nezaudēs ar šo soli, tieši pretēji, būs iespējams atbalstīt Latvijas ekonomiku un tās ātrāku atveseļošanos. 

Sabiedrību

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju abonēt un/vai ziedot medijiem, kas rada kvalitatīvu saturu. 

Un galvenais - aicinām lasīt, klausīties un skatīties, lai Latvijas sabiedrība būtu nodrošināta ar visu vajadzīgo informāciju, lai sekmīgi pārvarētu krīzi! Bez Jums mūsu darbam nav jēgas.

Mēs esam spēcīgi, profesionāli un ilgtspējīgi tikai kopā. Spēcīgi mediji nozīmē informētu sabiedrību. Šajā, COVID-19 laikā, tas nozīmē arī veselu sabiedrību un dzīvotspējīgu ekonomiku. 

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

KomentārsSen ir lai9ks bankrotēt 2/3 medijiem, kuri atikai atgremo ziņas no citiem medijiem.
Lai paliek 1. valsts atbalstīts medijs, kurš sniegtu 100% drošu un pārbaudītu info. Galu galā internetā ikviens var atrast ziņas āvotu, nav psrs.
Parējās samazgu krātuves un feiku āvoti, lai pazūd. Nekad nesapratu arī reklāmdevējus, kuri izdomāja reklamēties internetā. Es uzreiz spiežu krustiņu, tāpat kā citi 99% sabiedrības pārstāvji.
Tā ir vējā izmesta nauda. Labai precei reklāmu nevajag.
Patreiz kritums pieprasījumā tikai visādai drazai, kuru arī reklamēja, bet tas nav ne otras ne trešās vajadzības līmenī.

pirms gada, 2020.04.06 13:55

panda13

kādu reklāmas aizliegumu atcelt? ja tiek domāti ātrie cilvēku pazudināšanas reklāmas, tad viņi jāaizliedz vispār. Ja paskatamies portālāa, tad pilns ar reklāmām, kur ir samazinājums? paņemsim delfus, ja agrāk tās reklāmas vēl varēja paciest, tagad reklāmas agresīvas palikušas. Lec tekstam virsū. Un kur tad vēl 2.99 menesī, lai izlasītu rakstu. Tas pats TV reklāma ik pēc 15 minūtēm Cik ilgi iet raidījums tikpat ilgi reklāma. Bet ir jau gandrīz mēnesis kopš ieviesa ārkārtas stāvokli, bet reklāmas nav zudušas. Tad kāda mārrutka pēc ir šī bļaušana, ka ir grūti? kam tagad viegli, vienīgie pensionāri ir beztiesiski

pirms gada, 2020.04.06 19:09

Novados