Ļaujies piedzīvojumam, riteņojot pa ainavisko Smiltenes novadu

Aizvien vairāk cilvēku šajā pavasarī novērtē dabas daudzveidību Smiltenes novadā. Lai izvairītos no pulcēšanās iedzīvotāju iemīļotākajos objektos un teritorijās un veicinātu sociālo distancēšanos, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) mudina baudīt aktīvu atpūtu uz velosipēda, piedāvājot kādu no pieciem velomaršrutiem.

Smiltenes novadā ir bagātas riteņbraukšanas tradīcijas, velosipēdus ikdienā izmanto ne tikai sportisti treniņu nolūkos, bet arī daudzi iedzīvotāji, dodoties atpūtas izbraucienos. Ja ierastais maršruts garlaiko, ir vērts ielūkoties Smiltenes novada TIC piedāvājumā.
Smiltenes novada TIC vadītājs Modris Apsītis «Ziemeļlatvijai» stāsta, ka ne visi velomaršruti ir zināmi plašākai sabiedrībai, piemēram, “Pa Aumeisteru paugurvalni” devušies aktīvā tūrisma sezonas atklāšanas pasākuma dalībnieki pirms diviem gadiem. Tagad šo kalnaino un ainavisko apkārtni ir iespēja atklāt un izbaudīt ikvienam, izvēloties kādu no trīs garuma distancēm. Tā kā velomaršruts nav marķēts dabā, TIC mājaslapā visit.smiltene.lv ir publicēta karte un GPX fails.
“Ja izriteņoti visi maršruti, mums ir vēl idejas, ko piedāvāt aktīvās atpūtas cienītājiem. Smiltenes novads ir ļoti pateicīgs un ainavisks, lai to baudītu uz velosipēda. Droši var sazināties ar TIC, zvanot 29395200 vai rakstot [email protected],” saka M. Apsītis.
Viņš atgādina, ka distances ievērošana attiecas arī uz jebkuru velobraucēju.

Īsumā par velomaršrutiem 

“Pa Aumeisteru paugurvalni”

2017. gadā pasākumā “Ieriteņo rudenī” dalībniekiem tika  piedāvāti trīs maršruti 15, 30 un 40 kilometru garumā, ļaujot iepazīt Aumeisteru paugurvalni un šai pusei raksturīgo kalnaino un ainavisko apvidu. Visi maršruti ved cauri Aumeisteriem – ciematam ar bagātu kultūrvēsturi un arhitektūru, ko diemžēl skāris laikazobs. Maršruti pārsvarā ved pa grants un zemes ceļiem, īsos posmos var būt šķembas. Tagad karte pieejama ikvienam.

“Izriteņo Dienvidkalni”

“Izriteņo Dienvidkalni” ir 40 kilometru garš apļveida velomaršruts, un tas ved pa Launkalnes kalnaino apvidu. Maršruts ir īpašs ar daudzajiem mazajiem pakalniem, skaisto reljefu un dabas biotopu daudzveidību tā laikā. Velomaršruts ved gar interesantiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Cērtenes pilskalnu, Launkalnes muižu, mūra tiltu pār Ruņģupi Launkalnē, mini zoo “Ezerlejas”, atpūtas kompleksu “Silmači”, senlietu privātkolekciju un Kleperu osi lauku mājā “Lejas Kleperi”, Raibo stabu, Mežoles liegumu, Kapusilu un Vecsautiņu avotiem.

Smiltenes velotakas

Platie, līdzenie, ērti izbraucamie Smiltenes apkārtnes ceļi, kā arī kalnainie, smilšainie un vietām pat purvainie meža celiņi ir piemēroti braukšanai ar velosipēdu gan sportiskiem treniņiem un sacensībām, gan aktīvai atpūtai un dabas baudīšanai. Tāpēc Smiltenē un tās apkārtnē izveidotas dažādu garumu un sarežģītības marķētas velotakas – 10, 20 un 30 kilometru garas, kas ved gar interesantām apskates un atpūtas vietām.

“Apriteņo Smiltenes ezerus”

“Apriteņo Smiltenes ezerus” ir 29 kilometru garš vidējas grūtības apļveida velomaršruts, kas lielākoties ved pa labas kvalitātes grants un meža ceļiem, bet mazākajā daļā tas ir klāts ar asfalta segumu. Velomaršruts vijas gar Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, vēsturisko Kalnamuižas kompleksu, Niedrāja ezeru un tā apkārtni, ezeru Latvijas kontūras formā, ievērojamo Pārkalņu naudas akmeni, Silvas dendroloģisko parku, dižo Cērtenes pilskalnu un daudziem mazākiem dabas objektiem.

Novados