Lauku mājai “Donas” būs jauns saimnieks

Aizvadītās nedēļas nogalē lielu uzmanību sociālā tīmekļa vietnē Facebook ieguva sabiedrībā no TV šova “Īstā latvju saimniece” labi zināmās Smiltenes novada  iedzīvotājas Ilzes Briedes ieraksts ar piedāvājumu iegādāties lauku māju “Donas” Blomes pagastā par ļoti labu cenu – 45 tūkstošiem eiro.

Sludinājums par “Donu” pārdošanu ievietots arī ss.com vietnē ar norādi, ka līdz ziemas pienākšanai šis nekustamais īpašums  tiek tirgots zem oficiālā tirgus vērtējuma, kas ir 89 100 eiro. Ja ss.com sludinājums ir lietišķi informatīvs, ar skaidrojumu, ka pamatīgi būvētajā laukakmeņu mājā iespējams turpināt veiksmīgi darbojošos lauku tūrisma viesu uzņemšanas biznesu ar maizes ražošanas rūpalu vai iekopt un uzturēt ēku kā plašu, skaistu dzimtas lauku īpašumu, tad  “Donu” saimniece Ilze Briede savā Facebook ierakstā neslēpj emocijas, nosaucot pārdošanas iemeslu – “ir tik daudz šobrīd sakritis vienā čupā ar personīgiem notikumiem, ka vairs nevaru!”. Savu lēmumu pārdot lauku māju “Donas” viņa aizvadītajās brīvdienās nav mainījusi, neraugoties uz sociālajā tīmeklī izteiktajiem cilvēku lūgumiem pārdomāt un nepārdot šo skaisto lauku īpašumu.

“Tas ir ļoti pārdomāts lēmums,” vakar tālruņa sarunā “Ziemeļlatvijai” uzsvēra “Donu” saimniece. Pēdējās dienās viņa esot saņēmusi aptuveni 50 potenciālo pircēju piedāvājumus, tagad izvēlēsies vienu no tiem un skaidro, ka līdz šādam lēmumam novedusi apstākļu sakritība, ja tādas nebūtu, viņa “Donas”, kurās saimnieko kopš 2006. gada, nepārdotu. 2017. gadā Ilzes Briedes dzīvē sākās jauns posms, kopā ar Pirts skolas dibinātāju un vadītāju Nauri Zuti viņa sāka saimniekot no Smiltenes novada domes iegādātajā īpašumā “Brantu skola” jeb bijušajā Brantu muižā, kur abi iecerējuši izveidot Pirts skolu un Saimnieču skolu.

““Donas” priekš mūsu mērķiem ir par mazu. Ar sirdi un dvēseli visu laiku esam Brantu muižā, bet uz “Donām” aizbraucam tikai pārgulēt. Brantu muiža prasa gan lielu naudu, gan lielu darbu, tādos apstākļos apsaimniekot divus īpašumus nevar. Faktiski “Donas” man vajadzēja pārdot jau 2017. gadā. Jā, tur ir bijis skaists laiks, daudz piedzīvots, bet tas nenozīmē, ka kaut kas beidzas. Tu aizver vienas durvis un ver nākamās vaļā,” teic Ilze Briede. Vakar viņa ierakstā Facebook  atzina, ka šajās   dienās piedzīvojusi fenomenālas emocijas un sapratusi, – “mēs neesam kļuvuši vienaldzīgi, mums uztrauc joprojām, kas notiek ar to citu cilvēku, un tas ir pats skaistākais un vērtīgākais, kas sabiedrībā, ģimenē, kolektīvā vai draugu lokā vien var būt”.

“Donu” saimniece vienīgi nožēlo, ka  banku kredītpolitikas dēļ lauku māju Blomes pagastā  viņai nākas pārdot zem tirgus vērtības, proti, bankas ļoti negribīgi piešķir vai vispār atsaka hipotekāros kredītus lauku māju un lauku viensētu iegādei, un, ja “Donu” cena būtu augstāka, viņai pircēju nāktos gaidīt ilgi.“Lai man nestāsta par lauku attīstību  un atbalstu! Visa dzīve notiek Rīgā un Pierīgā,” secina Ilze Briede.

Novados