Launkalnes ciems tiek pie brīvdabas skatuves

Viena no pirmajām vietām, ko Smiltenes novada Launkalnes ciemā uzreiz ievēro iebraucēji, ir vizuāli pievilcīgie skvēra apstādījumi pagastmājas fasādes priekšā.

Taču pagaidām, visticamāk, tikai vietējie iedzīvotāji zina, ka arī pagastmājas otrā pusē ir vieta atpūtai – nesen uzbūvēta skatuve, kas oficiāli dokumentos nodēvēta par āra terasi – nojumi. 

Pārvietojamie soli, uz kā sēdēt publikai, Launkalnei ir jau kopš pagastā rīkotajiem Smiltenes novada svētkiem, un līdz sezonai tie tiek uzglabāti zem jumta.

Jaunās skatuves atklāšanas svinības vēl nav notikušas un drīzumā arī nenotiks. Kaut sākotnēji pašvaldībā tika apspriesta iespēja jauno vietu ar kādu pasākumu atklāt īsi pirms Līgo svētkiem, tā tomēr nebūs.

“Atklāšanas pasākums būs, tas tikai ir pārcelts uz vēlāku laiku, uz rudens pusi. Ja svinam, tad svinam kārtīgi, lai ir svētku sajūta, nevis kā tagad, kad ir jāievēro gan divu metru distance, gan pasākumiem atļautais laiks, kas ir trīs stundas, ieskaitot cilvēku atnākšanu un aiziešanu,” skaidro kultūras pasākumu organizatore Launkalnes pagastā Gunita Ozoliņa.

Launkalnieši pie skatuves tikuši, pateicoties Smiltenes novada domes projektam “Āra terases – nojumes izbūve Launkalnē”, un tas ir ieguvums, jo agrāk vasarās rīkotajos koncertos mākslinieki uzstājās uz improvizētiem paaugstinājumiem, pat uz pagastmājas kāpnēm.
Projekta mērķis bija radīt iedzīvotājiem vietu brīvdabas pasākumu organizēšanai, kā arī uzlabot kultūras pakalpojumu pieejamību Launkalnē. Darbu izpildītājs ir Smiltenes uzņēmums SIA “ASE”.

Pašvaldības projekta pieteikums ieguva atbalstu gan biedrībā “Abulas lauku partnerība”, gan arī Lauku atbalsta dienestā un ir saņēmis Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu.

Projekta kopējās izmaksas ir 12 344,04 eiro, no kurām ELFLA finansējums – 7095,41 eiro, bet atlikusī summa ir no Smiltenes novada pašvaldības budžeta.

Novados