Launkalnes pagastā “Iepēdo pavasarī”

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) 21. martā aicina doties kopīgā pavasara pārgājienā “Iepēdo pavasarī” apmēram 11 kilometru garumā. Brīvdienu plānots pavadīt brīvā dabā, sajūtot pavasara smaržu gaisā un meklējot pirmos koku pumpurus mežā. Maršrutā pārgājiena dalībnieki iepazīs Slapjuma kalna apkārtni Launkalnes pagastā. Interesenti jau šobrīd aicināti pieteikties, jo vietu skaits būs ierobežots. Vēl var pagūt arī pieteikt transportu, kas aizgādās līdz pasākuma centram un pēc tam atpakaļ uz Smilteni.

Smiltenes novada TIC vadītājs Modris Apsītis stāsta, kā dalībniekiem nokļūt pārgājiena sākuma punktā: “No Smiltenes jābrauc Rīgas virzienā pa A2 un jānogriežas pa kreisi pie zīmes Lizdole 8. Tālāk jāpagriežas pirmajā ceļā pa labi (sākas asfalts). Jābrauc līdz dīķim un tad pa kreisi. Koordinātes: 57.308731, 25.743250. Pulcēšanās 21. martā pulksten 10.30. Pasākuma dienā uz ceļa izvietosim norādes. Lai nokļūtu uz sākumpunktu, no Smiltenes būs pieejams transports, ja nepieciešams, lūgums pieteikties iepriekš. Transportā vietu skaits ir ierobežots – 19. Savukārt pašā pārgājienā – 50.”

Šoreiz ļoti svarīgi būs nodrošināties ar mitruma izturīgiem  apaviem un drēbēm, jo maršruts vedīs gan pa gravām un pakalniem, gan bezceļu un zvēru takām, kopā tiks šķērsota Palsas upe. Būs arī ļoti mitras vietas. Pasākums ir bez maksas, taču M. Apsītis mudina katru sagādāt sev karstu tēju termosā, maltīti un desiņas pusdienu pauzei pie ugunskura. 

Pieteikšanās pārgājienam līdz 19. martam klātienē Smiltenes novada TIC Dārza ielā 3 vai pa tālruni 29395200, 64707575.
Jāpiebilst, ka Smiltenes novada TIC tradicionāli pārgājienu rīko sadarbībā ar aktīvās atpūtas pasākumu organizatori Santu Paegli.

20200310-1045-iepedo-pavasari.jpg

Novados